• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje prasowe
#1
Autobusy MKS zatrzymają się przy Galerii Rzeszów

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zdecydował, że autobusy MKS (obsługiwane przez Związek Gmin PKS) będą mogły zatrzymywać się na przystanku przy Galerii Rzeszów na alei Piłsudskiego. W tym miejscu dotąd pasażerów mogły zabierać wyłącznie autobusy MPK.

Dotąd podróżni przyjeżdżający autobusami MKS do stolicy Podkarpacia narzekali, że nie mogą wysiadać w ścisłym centrum Rzeszowa. Teraz jednak sytuacja się zmieni i po zgodzie rzeszowskich radnych, przed świętami Bożego Narodzenia, ten przystanek będzie uruchomiony dla ZG PKS. Co ciekawe, podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, rajcy wszystkich klubów jednogłośnie poparli taki pomysł.
Z możliwości wysiadania z autobusów MKS na przystanku MPK przy Galerii Rzeszów najbardziej skorzystają uczniowie, przyjeżdżający z miejscowości pod Rzeszowem. M.in. ci z liceów nr VI i II. Dzięki temu, nie będą spóźniać się na lekcje. Do ZTM docierały sygnały z gmin Głogów Młp. i Trzebownisko o tym, że jest taki problem. Sam prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, stwierdził, że to rozwiązanie umożliwi lepsze skomunikowanie miasta z podmiejskimi miejscowościami. Na dodatek w przyszłym roku zatoka autobusowa przy wspomnianej Galerii zostanie wydłużona. Dotąd to właśnie zbyt krótka zatoczka była jednym z głównych powodów nie wyrażania zgody na zatrzymywanie się autobusów MKS na przystanku wykorzystywanym tylko przez MPK.
Prawdopodobnie dla tego przewoźnika oddane będą też inne przystanki w innych rejonach miasta. Stanie się to, gdy przygotowany zostanie bardziej precyzyjny rozkład jazdy autobusów miejskich.


Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości