• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje prasowe
#1
Magdalena Rodecka
Elektryczny Solaris na testach w Stalowej Woli

Na ulice powiatu stalowowolskiego wyjechał 12-metrowy, elektryczny autobus marki Solaris Urbino Electric 12. Producent użyczył pojazd testowo.

Jak mówi prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli Radosław Sagatowski "długie" autobusy obsługują trasy dalekobieżne o dużym natężeniu pasażerów - na przykład do Niska. W najbliższym czasie będzie można spodziewać się kolejnych "eletryków", użyczonych przez producentów.

Solaris, który aktualnie jeździ po ulicach Stalowej Woli i gminach obsługiwanych przez MZK jest bezpłatny. Wsiadając do niego nie trzeba kasować biletu. Jak czytamy na stronie MZK charakterystyczny wygląd nadaje autobusom tej serii między innymi opadająca linia przedniej szyby. Stanowi ona wyróżniający element stylistyczny, umożliwia kierowcy lepszą widoczność krawędzi chodnika po prawej stronie pojazdu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na przystanku.

Niebawem miasto będzie ogłaszać przetarg na zakup 6 dużych autobusów elektrycznych. Ma to związek z z rozstrzygnięciem II edycji programu "Zielony Transport Publiczny", realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 12,7 mln zł. Łączna wartość inwestycji będzie wynosiła 19,5 mln zł a po odliczeniu VAT-u, z budżetu miasta zostanie na ten cel przeznaczone zaledwie 3,5 mln zł.

Miasto Stalowa Wola ma zamiar ponownie ubiegać się o dotację na zakup elektryków aby ich liczba w stosunku do całego taboru wynosiła 75%. Obecnie z z kolejnymi sześcioma jest to połowa.Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości