• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dworce Kolejowe
#1
Dworzec systemowy w Czarnej na Podkarpaciu już otwartyNowy dworzec w Czarnej został udostępniony podróżnym. To już trzeci w województwie podkarpackim nowoczesny obiekt udostępniony podróżnym w ramach ogólnopolskiego programu inwestycji dworcowych na lata 2016-2023.

Budowa nowego dworca w Czarnej trwała nieco ponad rok. Realizowana była w formule projektuj i buduj. Koszt inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Dzięki inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, pasażerowie zyskali całkowicie nowy budynek zaprojektowany i wybudowany w formule innowacyjnego dworca systemowego.

– Mam nadzieję, że nowoczesny i proekologiczny budynek dworca stanie się ważnym centrum społeczności lokalnej i ułatwi pasażerom podróżowanie koleją do Tarnowa i Dębicy – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

– Dziś otworzyliśmy kolejny dworzec zrealizowany w ramach programu inwestycji dworcowych na lata 2016-2023. To obiekt niewielki, wybudowany w formule Innowacyjnego dworca systemowego według autorskiej koncepcji PKP SA. Spełnia on wszystkie współczesne standardy obsługi podróżnych, dlatego jestem przekonany, że będzie on dobrze służył mieszkańcom Czarnej – stwierdził Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP SA.

Nowy, parterowy obiekt posiada minimalistyczną bryłę oraz dominantę w postaci ośmiometrowej wieży zegarowej. Pod jego wiatą zlokalizowano dwa pawilony. W pierwszym znajduje się poczekalnia. Posiada ona przeszkloną elewację umożliwiającą dostęp światła dziennego oraz obserwację tego, co dzieje się na stacji. Wnętrze jest utrzymane w odcieniach szarości. W pobliżu poczekalni umiejscowiono toaletę. W drugim pawilonie znajduje się niewielki lokal nad wynajem. Pod wiatą podróżni mogą również zaparkować rower przy czternastu stojakach dla jednośladów oraz skorzystać ze stacji ich naprawy.


Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości