• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje prasowe
#11
LOT poleci z Rzeszowa do Odessy i Olsztyna. Wrócą loty do Nowego Jorku!

W sezonie letnim na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT polecimy z Rzeszowa do Newarku. Równocześnie LOT wznawia rejsy z Rzeszowa do Zadaru i z Warszawy do Charkowa, otwiera również nowe połączenia ze stolicy Podkarpacia do Odessy i Olsztyna.
W sezonie letnim pierwszy Dreamliner z Rzeszowa do Nowego Jorku wystartuje 28 marca. Po kilku miesiącach nieobecności do siatki połączeń wracają również rejsy z Rzeszowa do Zadaru. Połączenia są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Pierwszy rejs do chorwackiej Dalmacji odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022 r. Lot będzie wykonywany raz w tygodniu i potrwa dwie godziny.
Samolot zabierze również pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Odessy. To nowa trasa, która ruszy 12 czerwca 2022 r. Po niecałych dwóch godzinach w powietrzu podróżni będą mogli podziwiać urokliwe wybrzeże Morza Czarnego.

(...)

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
#12
Rzeszów: Zbliża się początek budowy przystanku kolejowego przy lotnisku

W tym półroczu ma rozpocząć się budowa przystanku kolejowego przy podrzeszowskim lotnisku w Jasionce, gdzie zakończy się nowa linia mająca dowozić pasażerów z Dworca Głównego. PKP PLK zapewniają, że rzeszowianie zyskają możliwość szybkiego i wygodnego dojazdu na samolot. Wobec dotychczasowych doświadczeń zasadnym wydaje się natomiast pytanie, jak wielu odlatujących skorzysta z tego rozwiązania.
(...)
Przejazd z Rzeszowa Głównego do portu lotniczego ma zajmować mniej niż kwadrans. Na mającym powstać ok. pięciokilometrowym odcinku otwarty ma zostać przystanek pośredni o nazwie Park Technologiczny. – Rozpoczęcie prac budowlanych w zakresie infrastruktury przystankowej na nowo budowanej linii nr 626 do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka planowane jest w drugim kwartale tego roku – informuje nasza rozmówczyni.
(...)

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
#13
Rejsy z Jasionki zgodnie z rozkładem. Zakaz objął loty dronów i szkoleniowe

- Rejsy pasażerskie z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem - poinformował w piątek (18 marca) Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”.
Jak podkreślają władze rzeszowskiego lotniska pojawiające się w mediach informacje na temat wprowadzonych ograniczeń dotyczą wyłącznie lotów szkoleniowych oraz dronów.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła ograniczenia w związku z agresją Rosji na Ukrainie i operacjami transportowymi oraz wojskowymi jakie odbywają się na lotnisku w Jasionce oraz w przestrzeni powietrznej nad Podkarpaciem.
(...)
Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka zaznacza, że wszystkie zaplanowane loty rozkładowe, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, są realizowane bez zakłóceń, niezależnie od aktualnej sytuacji międzynarodowej (...).

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.


  Odpowiedz
#14
Loty Rzeszów-Burgas już w czerwcu 2022 roku

RZESZÓW, BUDAPESZT. Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła w ub. tygodniu nowe trasy z Polski, w tym z Rzeszowa.

Od 19 czerwca z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka liniami Wizz będzie można dolecieć do Burgas, miasta w Bułgarii, nad Morzem Czarnym. Samoloty latać będą dwa razy w tygodniu w czwartki i w niedzielę.

Bilety są na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. uruchamia promocję na wybrane loty i 20%** zniżkę

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.


Wenecja – nowe połączenie z lotniska Rzeszów-Jasionka

Polskie Linie Lotnicze Lot uruchamiają nowe połączenie z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Od 12 czerwca będzie można polecieć do Wenecji.

W niedzielę samolot odleci o godz. 6.35, a na miejscu będzie o 8.50.

- Wspaniale miejsce naszpikowane zabytkową architekturą, urokliwymi mostami – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Jeszcze kilka tygodni w planach było uruchomienie połączenia Rzeszów-Odessa, ale po inwazji rosyjskiej plany musiały zostać zmienione.

Sezon letni zapowiada się dla Jasionki optymistycznie. Łącznie będzie 16 destynacji, prawdopodobnie najwięcej w historii firmy. Do tego loty czarterowe do Tirany (Albania), Burgas (Bułgaria), Heraklionu, Rodos, Zakynthos (Grecja)), Majorka (Hiszpania), Antalia i Bodrum (Turcja).

Loty regularne będą do Gdańska oraz do Olsztyna. Zwiększy się także liczba połączeń do Warszawy.

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości