• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje prasowe
#1
Lotniczy gigant wyląduje na rzeszowskiej Jasionce?


Fanów lotnictwa czeka nie lada gratka. Na płycie lotniska w Jasionce ma wylądować An-225 Mrija - największy i najcięższy samolot transportowy na świecie. Będzie to czwarta wizyta tej maszyny w Polsce.

Największy samolot transportowy na świecie, An-225 Mrija, już w najbliższy poniedziałek, 8 listopada, ma podobno wylądować 

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

. Samolot przyleci z Chin. W jego ładowni znajdować ma się towar dla pobliskich firm z powiatu rzeszowskiego. Są to nieoficjalne informacje.


Do tej pory An-225 w Polsce pojawił się trzykrotnie. Ostatnia wizyta miała miejsce w Warszawie w 2020 roku. Wtedy w ładowni znajdowało się 90 ton medycznych środków ochronnych. Rzeszów będzie zatem 4. miastem na mapie Polski, gdzie zawita największy samolot na świecie.

Samolot może pomieścić 250 ton towaru, a załadunek może odbywać się jedynie od przodu, poprzez uniesienie nosa kadłuba. Rozpiętość skrzydeł samolotu to ponad 88 metrów, a długość 84 metry. Mrija rozpędza się do 850 km/h! Jedynie ośmiu pilotów na świecie jest uprawnionych do pilotowania tej maszyny. Co ciekawe jest tylko jedna taka maszyna na całym globie. Budowy drugiej nigdy nie ukończono.


Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
#2
Z REGIONU. Przylot ukraińskiego giganta An-225 Mrija opóźniony. Lotnisko w Jasionce komentuje

Na wizytę lotniczego giganta An-225 Mrija w Rzeszowie czekają rzesze fanów lotnictwa. Samolot wyląduje na lotnisku w Jasionce, jednak nie dzisiaj (8 listopada), jak pierwotnie zakładano. Przylot ukraińskiego samolotu opóźni się o kilka dni. Znamy nieoficjalną przyczynę opóźnienia. Lotnisko komentuje.

Emocje związane z przylotem ukraińskiego An-225 Mrija, największego samolotu transportowego na świecie, nie ustają. Samolot ma pojawić się na lotnisku Rzeszów-Jasionka, jednak nie dzisiaj (8 listopada), jak początkowo planowano. O przylocie giganta na Podkarpacie pisaliśmy jako pierwsi w materiale: Największy samolot świata An-225 Mrija wyląduje w Jasionce

Wszystko wskazuje na to, że An-225 wyląduje w Jasionce jeszcze w tym tygodniu.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła nasza redakcja, kolejny planowany termin przylotu giganta to czwartek (11 listopada) w godzinach porannych. Czy An-225 Mrija pojawi się w Jasionce w Narodowe Święto Niepodległości? Udało nam się skontaktować w tej sprawie z administracją lotniska.

- Nie mamy konkretnych informacji, kiedy będzie. My też tego nie wiemy. Nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd. Dzisiaj na pewno nie przyleci - nadmienia przedstawiciel lotniska w Jasionce.

Nieoficjalnie wiemy również, że przyczyną opóźnienia jest tymczasowe zamknięcie portu lotniczego Ałmaty (Kazachstan) z powodu śnieżyc. To tam Mrija, w drodze do Chin po towar dla Rzeszowa, miał wylądować.

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
#3
Dziś na lotnisku w Jasionce wyląduje największy transportowy samolot na świecie - Antonow An-225 Mrija

Przylot największego samolotu świata An-225 "Mriya", czyli Marzenia planowany jest w godzinach wieczornych. Około godz. 22. To wielka atrakcja dla miłośników lotnictwa. Dotąd maszynę można było oglądać w Polsce trzykrotnie. 14 kwietnia 2020 roku samolot lądował na Lotnisku im. Chopina w Warszawie, gdzie dostarczył z Chin materiały medyczne do walki z SARS-CoV-2.
(...)

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.


na razie [16:00] leci z Ałmatów do Baku, także przylot pewnie się jeszcze opóźni...
  Odpowiedz
#4
Największy na świecie samolot w sobotni wieczór wylądował w Jasionce

Co to były za emocje! A na pewno dla miłośników lotnictwa, którzy z ciekawością czekali na przylot do Rzeszowa, a konkretnie do Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka największego na świecie samolotu - Antonow An-225 Mrija. Poniżej relacja filmowa oraz fotorelacja z przylotu tego kolosa na podrzeszowskie lotnisko.
(...)
W sobotni wieczór (13 listopada) o godz. 23.30 ten kolos wylądował na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić Antonow An-225 Mrija ma odwiedzić Jasionkę jeszcze trzy razy. Zatem wygląda na to, że zyskamy więcej okazji do tego, by osobiście podziwiać tą maszynę. Natomiast odlot samolotu z Jasionki zaplanowany jest na niedzielny poranek, 14 listopada.
(..)

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
#5
mało czapki nie zdarło  Big Grin

  Odpowiedz
#6
Loty na Maderę, Majorkę i na Wyspy Kanaryjskie z Jasionki. Już latem 2022 r.
(...)
Największa oferta w historii

Nową wakacyjną ofertę przedstawiali w poniedziałek (15 listopada) prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak i wiceprezes zarządu Biura Podróży Itaka Piotr Henicz. W konferencji prasowej udział wziął również marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. W czasie prezentacji oferty, podkreślano że jeszcze nigdy w historii lotniska w Jasionce nie prezentowała się ona tak okazale.

- To największa oferta wakacyjna w historii lotniska, wychodzimy poza pewne kierunki, które dominowały do tej pory. Mowa tu o lotach do Turcji, Bułgarii czy Grecji. Chcemy iść krok dalej i oferować loty do jeszcze bardziej atrakcyjnych miejsc - mówił prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Tymi atrakcyjnymi destynacjami określonymi mianem „kierunków premium”, mają być portugalska Madera oraz kurorty w Hiszpanii – Majorka oraz Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich. To ostatnie połączenie miało szansę zadebiutować w Jasionce w 2020 roku. Plany jednak pokrzyżowała pandemia koronawirusa, która wtedy storpedowała rynek turystyczny na całym świecie. Teraz Itaka mimo tego, że nadal zmagamy się z koronawirusem, chce odważnie postawić na ofertę wakacyjną w 2022 roku i zbliżyć się do rekordowych wyników sprzedażowych z 2019 roku sprzed pandemii (...).

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
#7
chyba polubili Jasionkę Big Grin

17 listopada na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce ponownie wyląduje największy samolot świata An-225 Mrija

(...) Lądowanie kolosa z załadunkiem spodziewane jest po godzinie 18. Będzie to druga wizyta Antonowa Mrija na podrzeszowskim lotnisku Jasionka i piąte w ogóle w Polsce. Sobotnio-niedzielna wizyta największego transportowca świata przyciągnęła do portu tłumy zainteresowanych mieszkańców i spotterów, nawet z drugiego końca Polski. To niezwykła i rzadka atrakcja obserwować potężną, lądującą i startującą maszynę, która na pokład może zabrać aż 250 ton towaru! (...)

Aby zobaczyć tą zawartość musisz się zarejestrować lub aktywować konto.

  Odpowiedz
#8
Antonov przyleci po godz.18.00 czyli około 23.20 :-)
Opóźnienie prawdopodobnie z powodu mgieł, które były wieczorem w Jasionce
  Odpowiedz
#9
O, dobrze że nie byłem XDD
  Odpowiedz
#10
a, myślałem, że byłeś wśród tych co oczekiwali o 18.00 Big Grin
  Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości