Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Wiadomości z lotniska
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Cytat:Lufthansa uruchomiła loty z Rzeszowa do Monachium.

Przy dźwiękach bawarskiej muzyki we wtorek (29 marca) zainaugurowały nowe połączenia z Rzeszowa do Monachium, które uruchomiła Lufthansa. Loty będą przez cały tydzień.

Z okazji inauguracji nowego połączenia do Monachium wszystkich pasażerów oraz osoby odprowadzające i oczekujące na terminalu przywitał bawarskimi brzmieniami zespół Klaus Bacher Band, grający tradycyjną folkową muzykę z tego właśnie regionu Niemiec. Z Monachium do Rzeszowa przyleciało ok. 60 pasażerów. Do stolicy Bawarii odleciało ponad 100.
Co jest atutem Monachium?
Uroczystego otwarcia nowego połączenia, czyli wspólnego pokrojenia okolicznościowego tortu dokonali Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska; Frank Wagner, dyrektor Lufthansy na Polskę oraz Florian Poetsch, szef marketingu lotniska w Monachium.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Rzeszów będzie połączony codziennymi lotami ze stolicą Bawarii, bowiem jest to nie tylko duży ośrodek biznesowy i turystyczny, ale także jeden z największych kontynentalnych hubów lotniczych z ogromnymi możliwościami przesiadkowymi, włączając w to zarówno połączenia wewnątrzeuropejskie, jak i międzykontynentalne – powiedział Frank Wagner.
Stanisław Nowak podkreślił z kolei, że pasażerowie z Podkarpacia udający się do Stanów Zjednoczonych powinni być zadowoleni z nowego kierunku. – Krótki czas przesiadki i wygoda to na pewno atuty naszego nowego połączenia z Monachium – uważa prezes Nowak.
Florian Poetsch dodał, że w jednym terminalu monachijskiego lotniska pasażerowie mogą poczuć się komfortowo. – W czasie podróży przez Monachium można będzie wygodnie zrobić zakupy na strefie bezcłowej oraz spróbować tradycyjnego bawarskiego piwa, które firmujemy własną marką – powiedział szef marketingu Portu Lotniczego z Monachium.
Loty z Rzeszowa do Monachium odbywać się będą raz dziennie przez cały tydzień. Rejsy obsługiwane są przez samolot Canadair Regional Jet CRJ900. Maszyna startuje z Monachium o 10:50 i ląduje w Rzeszowie o 12:25. Rejs powrotny z Rzeszowa startuje o 13:00 i ląduje w Monachium o 14:35.
Rejsy do stolicy Bawarii zastąpiły loty do Frankfurtu. Te zostały zlikwidowane przez Lufthansę.
Ponad 90 połączeń
Lotnisko w Monachium to drugi największy port lotniczy w Niemczech z pięciogwiazdkowym lotniskiem przesiadkowym Lufthansy na południu. Polskim pasażerom oferuje dogodną siatkę ponad 90 połączeń do miast europejskich i blisko 20 kierunków w Ameryce Północnej i Azji.
Port lotniczy w Monachium znajduje się około 35 km na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2, pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich ze Star Alliance.
Z Jasionki obecnie można dotrzeć do Monachium (połączenie codzienne), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (lotniska w Stansted i Luton, w sumie 12 rejsów tygodniowo), a także do: Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu (od maja br.), a także do Berlina (od października br.). Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.
Wakacyjna oferta czarterowa obejmuje wyloty do Grecji, Bułgarii oraz Turcji. W minionym roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 645 tys. pasażerów.
Źródło: Infrastruktura
 
#2
Cytat:Nowe połączenie Ryanair do Berlina.

Ryanair, ulubiona linia lotnicza Europy, dziś 10 lutego 2016 r. poinformowała o uruchomieniu nowego połączenia z Rzeszowa do Berlina. Połączenie będzie wykonywane 3 razy w tygodniu od 31 października 2016 r.
Aby uczcić ogłoszenie nowego połączenia Rzeszów – Berlin, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na tej trasie w cenie od 79 zł na podróż w listopadzie. Bilety można zarezerwować na stronie internetowej www.ryanair.com do wtorku 16 lutego do północy.
Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała:
"Ryanair z przyjemnością ogłasza nowe połączenie z Rzeszowa do Berlina. Połączenie będzie wykonywane dwa razy w tygodniu od 31 października 2016 r. Bilety w promocyjnych cenach są do nabycia na stronie www.ryanair.com.
Polscy klienci mogą w nadchodzących miesiącach oczekiwać kolejnych udogodnień jak nowe wnętrza samolotów, nowe stroje załóg pokładowych jak również nowe trasy. Wszystkie te zmiany są wynikiem naszego programu “Always Getting Better” i potwierdzają, iż dostarczamy znacznie więcej niż tylko niskie ceny.
Aby uczcić uruchomienie naszej nowej trasy wprowadzamy do sprzedaży bilety na przelot z Rzeszowa do Berlina w cenie od 79 zł na podróż w listopadzie. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są do wtorku 16 lutego do północy. Aby zdążyć najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już dziś."
 
#3
"12.04 o godz. 11.00 w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka odbędzie się konferencja prasowa nowego przewoźnika Adria Airways, który ogłosi uruchomienie lotów z Jasionki na główne lotnisko Paryża (CDG). Loty zostaną uruchomienie 4 czerwca br.! "

na podstawie : https://www.facebook.com/OdlotyzRZEszowa/?fref=nf
 
#4
"1.05 br. pomimo porannej mgły i wynikłej z tego powodu lekkiej obsuwy czasowej, odbyła się inauguracja nowej trasy Rzeszów - Korfu."

https://www.facebook.com/PLRZE/
 
#5
Cytat:Ziemia Święta wylot Rzeszów
[img=237x0]http://trinitytour.com.pl/wp/wp-content/uploads/2015/07/Droga-Krzy%C5%BCowa-300x200.jpg[/img]

CENA: 900PLN+555USD
Pielgrzymka 8-dniowa
w terminie: 24.09-01.10.2016

Pobierz PDF
Pielgrzymka do Ziemi Świętej 24.9 –1.10.2016
wylot z Rzeszowa

Więcej: http://trinitytour.com.pl/wp/?page_id=1427
 
#6
Od 2 września z Jasionki polecimy do Berlina. Linie obsługiwać będzie Rayanair.
 
#7
Cytat:Lotnisko w Jasionce jest jednym z szesnastu, które stracą połączenia z lotniskiem Oslo Rygge. Ryanair zamyka tam swoją bazę na skutek podatku pasażerskiego, który zamierza wprowadzić norweski rząd.
[Obrazek: Ryanair-640x427.jpg]
Zdjęcie: Materiały prasowe

„To czarny dzień dla Oslo Rygge i całej Norwegii, a także norweskiej turystyki” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez irlandzką tanią linię lotniczą Ryanair.
Nowy podatek w Norwegii ma wynieść 80 koron od pasażera, czyli ok. 35 zł. Norweski rząd wprowadzenie podatku tłumaczy troską o środowisko. Oszacował, że dzięki podatkowi budżet Norwegii wzbogaci się rocznie kwotą przynajmniej 2 mld koron (około 895 mln zł).
Przeciwko wprowadzeniu podatku protestuje Ryanair, który jest jedynym tanim przewoźnikiem na lotnisku Oslo Rygge. Irlandczycy zdecydowali, że od 1 listopada ich samoloty przestają obsługiwać 16 połączeń.
Ryanair twierdzi, że lotnisko znajdujące się ok. 100 km od stolicy Norwegii na podatku straci rocznie 900 tys. pasażerów i 1000 miejsc pracy w porcie, który już także potwierdził, że Ryanair zlikwiduje swoją bazę w Oslo Rygge. To też oznacza, że lotnisko zostanie zamknięte. Planowane jest to na 29 października.
W Oslo Rygge obecnie stacjonują cztery samoloty irlandzkiego przewoźnika. Mają zostać przebazowane do innych baz w sieci 33 krajów.
Jasionka „ofiarą” podatku
Na decyzji Ryanair’a ucierpi m.in. lotnisko w Jasionce, z którego od końca kwietnia 2013 r. Irlandczycy uruchomili dwa połączenia w tygodniu do Oslo. Obecnie do stolicy Norwegii z Jasionki można latać w środy i soboty.
Loty z Jasionki do Oslo cieszą się ogromną popularnością. Praktycznie każdy samolot Ryanaira jest wypełniony. Od początku istnienia połączenia do końca maja  br. Ryanair na tej trasie przewiózł prawie 93,5 tys. pasażerów.
W niepełnym 2013 r. z połączeń do Oslo skorzystało blisko 18,5 tys. pasażerów, rok później już prawie 30 tys., a w 2015 r. – 32 722 pasażerów. W ciągu pięciu pierwszych miesięcy br. na lot do i Oslo zdecydowało ponad 13 tys. osób.
 
#8
Cytat:NA SZCZĘŚCIE TO TYLKO ĆWICZENIA



W dniu 05.07 br. około godz. 10.00 czasu lokalnego w Porcie Lotniczym Rzeszów doszło do katastrofy lotniczej. Były to na szczęście tylko ćwiczenia koordynacji działań służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

Scenariusz zdarzenia przewidywał, że rozbiciu uległ samolot z 34 osobami na pokładzie. W trakcie akcji ratunkowej okazało się, że w wyniku wypadku są zabici i ranni. W ćwiczeniach brali udział strażacy z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, a także jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, jednostki pogotowia ratunkowego, służby mundurowe – Policja, Straż Graniczna i Straż Ochrony Lotniska, a także przedstawiciele prokuratury oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Akcję ratowniczą koordynował Sztab Kryzysowy, zorganizowany zgodnie z procedurami na terenie Portu Lotniczego.

Dodatkowym elementem ćwiczeń było symulowane zdarzenie drogowe. W czasie akcji ratowniczej przy wraku rozbitego samolotu, na drodze publicznej w pobliżu lotniska doszło do wypadku samochodowego, w którym brały udział trzy pojazdy. Przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w akcję służb, na czele z władzami rzeszowskiego lotniska, zgodnie podkreślali konieczność koordynowania działań ratowniczych w ramach regularnych ćwiczeń.


Zdjęcia i opis dostępne pod linkiem: http://www.rzeszowairport.pl/pl/lotnisko...-cwiczenia
 
#9
Cytat:Szanowni Państwo, przekazujemy ważny komunikat! Informujemy, że od poniedziałku, tj. 18.07.2016 do 31.07.2016 w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” zostanie przywrócona kontrola graniczna dla rejsów przylotowych z kierunków Schengen. Dotyczy to wyłącznie rejsów przylotowych z Paryża, Korfu i Monachium.
 
#10
Cytat:Szanowni Państwo, informujemy o przywróceniu kontroli granicznej na trzech kolejnych rejsach Ryanair z Oslo – FR3121, w dniach: 23.07.2016 (sobota); 27.07.2016 (środa); 30.07.2016 (sobota)
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości