Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


News regionalny
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Cytat:Tupolew z Podkarpacia na sprzedaż. Ile jest wart? [WIDEO]

Tupolew 134A trafił do Jelna niedaleko Leżajska (krzywonos.com)
Tupolew Tu-134A został wystawiony na sprzedaż w poniedziałek w serwisie Allegro. Były samolot Polskich Linii Lotniczych sprzedaje firma Aero Bay Art z Nowej Sarzyny. Cena - 516 tysięcy złotych.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Radziecki Tu-134A był pierwszym turboodrzutowym samolotem w PLL LOT. Ten model Tupolewa był w Polsce eksploatowany do początku lat 90-tych. Z siedmiu maszyn, które latały pod egidą polskich linii lotniczych do dzisiaj przetrwał tylko jeden kompletny egzemplarz. W czerwcu samolot od prywatnego inwestora z Łodzi kupiła firma Aero Bay Art z Nowej Sarzyny. W poniedziałek Tupolew wylądował w serwisie Allegro.

Cały tekst: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,20719530,tupolew-z-podkarpacia-na-sprzedaz-ile-jest-wart-wideo.html#ixzz4KpK7Vu9g
 
#2
Cytat:Rolls Royce zainwestuje w Polsce

Koncern Rolls Royce zainwestuje w Polsce - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział PAP w Londynie, zakłady badawcze i wdrożeniowe koncernu mają powstać w Ropczycach pod Rzeszowem i stworzyć nawet 3 tys. miejsc pracy.

Czytaj więcej: http://infoair.pl/rolls-royce-zainwestuj...89473.html
 
#3
Cytat:Krośnieńskie lotnisko działa, ale utwardzony pas czeka na decyzję ULC

Już prawie 2,5 tysiąca operacji lotniczych odbyło się w tym roku na krośnieńskim lotnisku, na którym wybudowano m.in. nowy pas startowy.
- Lotnisko przyciąga wciąż nowych użytkowników - podkreśla Katarzyna Bęben, prezes Lotniska Krosno. - Ze względu na długo utrzymującą się zimę sezon lotny rozpoczął się dopiero w połowie kwietnia. Średnio wykonuje się ponad 600 operacji miesięcznie.

Zgodnie z założeniem lotnisko spełnia funkcję lotniska szkolno-treningowego oraz dla małego ruchu turystycznego i biznesowego. Korzystają z niego Aeroklub Podkarpacki, aerokluby regionalne m.in. z Podhala i Lubelszczyzny, szkoły lotnicze z Rzeszowa, Mielca, Chełmna, a także właściciele prywatnych statków powietrznych z całej Polski, m.in. ze Śląska i Pomorza, jak również z Czech.

Obecnie loty odbywają się z trawiastych pasów startowych. Nowo wybudowana infrastruktura, w tym utwardzony pas startowy o długości 1100 metrów i szerokości 30 metrów, z oświetleniem i drogami kołowania, została odebrana i dopuszczona do użytkowania przez nadzór budowlany.

- Wciąż oczekujemy na decyzję z Urzędu Lotnictwa Cywilnego pozwalającą na użytkowanie pasa utwardzonego - tłumaczy Katarzyna Bęben. - Proces zatwierdzania dokumentacji rejestracyjnej jest długotrwały i skomplikowany. Dokumentacja obejmuje nie tylko elementy mapowe, lecz także instrukcję operacyjną lotniska, która jest podstawowym źródłem informacji i wytycznych dla użytkowników lotniska w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Nowością jest kontenerowa stacja paliw na płycie tankowania. Przeszła już odbiory techniczne. Spółka wystąpiła o pozwolenie na użytkowanie oraz koncesję na sprzedaż paliwa lotniczego.

http://krosno.naszemiasto.pl/artykul/kro...id,tm.html
 
#4
Cytat:
„Fly&More” czyli jak zarobić na lataniu
w ciekawych czasach

Zmiany w branży lotniczej w obliczu Brexitu oraz nowe możliwości zwiększania przychodów pozalotniczych to główne zagadnienia tegorocznej edycji kongresu branżowego „Fly&More”. Wydarzenie, któremu patronuje Związek Regionalnych Portów Lotniczych odbędzie się 15 marca w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

Więcej info: Lotnisko Rzeszów - Jasionka
Wiedza bierze się z doświadczenia, 
a doświadczenie z obserwacji.
 
#5
Cytat:IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze 2018

MIELEC.
Pokazy odbędą się na terenie mieleckiego lotniska.
[Obrazek: 22356.jpg][Obrazek: 22355.jpg]
[Obrazek: 22356.jpg] [/url]
 
Organizację pokazów potwierdzono dziś (5 kwietnia) na specjalnej konferencji prasowej w Mielcu, której gospodarzami byli organizatorzy tego wydarzenia: Polskie Zakłady Lotnicze, województwo podkarpackie, miasto Mielec oraz Lotnisko Mielec.
 
Najważniejszym punktem imprezy będą podniebne akrobacje, podczas których będzie można podziwiać zarówno historyczne statki powietrzne, jak i współczesne samoloty i śmigłowce. Najprawdopodobniej będzie wśród nich myśliwiec F16.
 
Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz liczne atrakcje i niespodzianki: wystawa statyczna, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzycznych gwiazd.
 

Tegoroczne pokazy mają zapowiadają się wyjątkowo - przypadają w 100-lecie niepodległości, 100-lecie polskiego lotnictwa i 80-lecie przemysłu lotniczego na Podkarpaciu.
 
Jak zapowiedziano na konferencji w pokazach weźmie udział m.in. Artur Kielak, zespoły akrobacyjne FireBirds, Celfast Flying Team, będzie też można zobaczyć samoloty produkowane w Mielcu np. Iskrę i Biesa. Główną atrakcja będzie łotewski zespól akrobacyjny Baltic Bees. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz liczne atrakcje i niespodzianki: wystawa statyczna, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzyczne gwiazd.
 
W organizację obchodów mocno włączyły się zakłady PZL Mielec - przygotowany program składa się z różnych wydarzeń skierowanych do pracowników firmy oraz mieszkańców Mielca i okolic. Wśród nich są: „Bieg 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu” po pasie mieleckiego lotniska (14 kwietnia), Przegląd Filmów Lotniczych (12 maja) czy „Wieczór Otwarty w PZL Mielec” (19 maja).
 
Pełny program wydarzenia przedstawiony zostanie w najbliższym czasie.

 
Wszelkie informacje na temat pokazów lotniczych, programu, i atrakcji będą umieszczane na stronie internetowej: [url=http://www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl]www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl
http://www.gospodarkapodkarpacka.pl/news...nicze-2018
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości