Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Zmiany w rozkładzie jazdy
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Cytat:Zmiany w rozkładzie jazdy podkarpackich pociągów

Dodano: 05.09.2016
[Obrazek: 34486_160905091605_pkp.jpg]
Fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. Od wczoraj lokalne pociągi kursują według zmienionych rozkładów jazdy.

Tak będzie do 15 października bieżącego roku a wszystko z powodu IV fazy zamknięciowej, jaka wiąże się z realizacją prac modernizacyjnych na torach. Roboty prowadzi PKP PLK.

Jak informują Przewozy Regionalne – Korekty czasowe są podyktowane koniecznością dostosowania rozkładu jazdy do trwających prac modernizacyjnych na liniach kolejowych. Zmiany w rozkładzie zostają wprowadzone w ramach IV fazy cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów na rok 2015/2016.

Od 1 września, na linii 91, po 13 latach przerwy wróciły do kursowania pociągi z Przemyśla do Medyki. Do obsługi podróżnych dedykowane są 3 pary pociągów, a ich godziny kursowania były ustalane wspólnie z Organizatorem przewozów. Pociągi w relacji Przemyśl – Medyka –Przemyśl kursują w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Od początku października na linię 106/108 wraz z rozpoczęciem roku akademickiego wraca pociąg relacji Rzeszów – Gorlice – Jasło. Pociąg będzie kursował w piątki i niedziele, przy czym kurs niedzielny do Jasła będzie skomunikowany z pociągiem do Rzeszowa „Bieszczadzki Żaczek”.

Na liniach 106/108/107 w dniu 25 września po raz ostatni tego roku będzie kursował sobotnio – niedzielny pociąg relacji Rzeszów – Łupków – Rzeszów. Od początku października na tory wraca natomiast weekendowe połączenie kolejowe relacji Rzeszów – Komańcza, czyli „Bieszczadzki Żaczek”.

W IV fazie zamknięciowej przypada okres całodobowego zamknięcia torowego na linii 106 na odcinku Dobrzechów – Frysztak od godziny 7:00 rano 12 września do 16 września. Jest to spowodowane pracami remontowymi prowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury. Dla pociągów kursujących w tych dniach w kierunku Jasła i powrotnym zaplanowano na zamkniętym odcinku Autobusową komunikację zastępczą. Miejsca postoju BUS-a: Dobrzechów - obok przystanku PKP,  Kalembina - przystanek PKS, Wiśniowa - przystanek PKS, Frysztak - obok przystanku PKP.


http://www.resinet.pl/aktualnosci/podkar...iagow.html
 
#2
Cytat:Nowy rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych 

Co nowego w rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych? Przewoźnik każdego dnia będzie oferował swoim podróżnym średnio ponad 1800 pociągów regionalnych i aglomeracyjnych. W ofercie znajdą się także pociągi łączące sąsiadujące ze sobą regiony oraz kursy do miejscowości turystycznych. Nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych i przygranicznych został stworzony zgodnie z zamówieniem samorządów wojewódzkich – informuje przewoźnik. Projektując siatkę połączeń i ustalając częstotliwość kursowania pociągów, organizatorzy przewozów brali pod uwagę możliwości finansowe, opinie i sugestie mieszkańców regionów oraz uwarunkowania techniczne i organizacyjne. Jako przewoźnik wspólnie z samorządami dążymy do stworzenia rozkładu jazdy, który w możliwie największym stopniu zaspokaja potrzeby lokalnej społeczności. Od 11 grudnia na trasy kolejowe będzie wyjeżdżało średnio ponad 1800 pociągów Przewozów Regionalnych. W naszej ofercie pojawi się ponad 70 nowych połączeń, a dzięki inwestycjom zrealizowanym przez zarządcę infrastruktury na niektórych trasach skróci się czas podróży oraz powstaną nowe przystanki kolejowe.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/nowy-rozklad-jazdy-po...89252.html
 
#3
Cytat:Pobierz nowy rozkład jazdy pociągów 
[Obrazek: W-wakacje-poci%C4%85gi-nie-wyjad%C4%85-na-tory.jpg]
Fot. Wit Hadło
RZESZÓW, PODKARPACIE. Nowy pociąg z Rzeszowa do Zamościa.
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów POLREGIO spółki Przewozy Regionalne. Będzie ważny do 10 czerwca.
Zmiana rozkładu jazdy spowodowana jest potrzebą dostosowania się do prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe. M.in. pod koniec kwietnia do rozkładu zostanie wprowadzony pociąg relacji Rzeszów Główny – Zamość Główny.
W związku z remontem na linii 101 i całodobowym zamknięciem torowym, na odcinku Jarosław – Horyniec Zdrój – Jarosław od 8 do 28 maja zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa dla wszystkich pociągów kursujących na tym odcinku.
Od 29 kwietnia do 3 maja po raz pierwszy w tym roku będzie kursował pociąg w relacji Rzeszów Główny – Zamość Główny. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godz. 7.07 i przyjedzie do Zamościa o godz. 12.05. Pociąg powrotny odjedzie z Zamościa o godz. 17.05 i przyjedzie do Rzeszowa o 21.34.
Przewozy Regionalne proszą podróżnych o zapoznanie się ze zmienionym rozkładem jazdy. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl.
Publikujemy rozkład jazdy pociągów POLREGIO uruchamianych na terenie Podkarpacia.
ZOBACZ TUTAJ

http://supernowosci24.pl/pobierz-nowy-ro...-pociagow/
 
#4
Cytat:Nowy roczny rozkład jazdy PKP. Dużo nowości dla Podkarpacia [SPRAWDŹ][Obrazek: z21916669V,PKP-Rzeszow.jpg] 1 ZDJĘCIE
PKP Rzeszów (PATRYK OGORZAŁEK)
10 grudnia w Polsce zacznie obowiązywać nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Sporo zmian dotyczy Podkarpacia. Na tory wjadą trzy nowe "Elfy", skróci się czas przejazdu z Rzeszowa do Tarnowa, pojawią się bezpośrednie połączenia z Katowicami i Rybnikiem.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, szykują dla podróżnych wiele nowości. Część z nich ma związek z zakupem nowych trzech pociągów Elf 2. – W przyszłym roku pojawią się kolejne nowe pojazdy, co pozwoli na systematyczne zastępowanie taboru starszego typu – informuje Jan Andrzej Prawelski z biura prasowego Przewozów Regionalnych.
Duża zmiana nastąpi na linii 91 pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem, gdzie w związku z zakończeniem większości prac modernizacyjnych będzie kursował wyłącznie nowy tabor. Dzięki poprawie warunków technicznych linii czas przejazdu pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem skróci się o 10 minut.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,349...RzeLinkImg
 
#5
Cytat:
Zmiany i nowości na Podkarpaciu


Czytaj więcej: Inforail
Wiedza bierze się z doświadczenia, 
a doświadczenie z obserwacji.
 
#6
Cytat:Od 11 kwietnia autobusy zamiast pociągów z Jarosławia
do Horyńca-Zdroju. Zastępcza komunikacja do 27 kwietnia


[Obrazek: 5accbcb79d2cd_o,size,933x0,q,70,h,cd03b5.jpg]
(© Tomasz Jefimow)

Od 11 do 27 kwietnia korzystający z pociągów POLREGIO od stacji Jarosław do Horyńca Zdroju będa jechać autobusem. Komunikacja zastępcza będzie obejmować wszystkie pociągi POLREGIO kursujące pomiędzy Jarosławiem a Horyńcem Zdrojem.

Podróżni jeżdżący pociągami relacji Rzeszów Główny – Horyniec Zdrój – Rzeszów Główny, będą przesiadali się w Jarosławiu do autobusu, który nie będzie się zatrzymywał na stacjach Munina, Surochów, Zagrody, Korzenica, Nowa Grobla.

Pociągi nr 33710 i 33703 relacji Horyniec Zdrój – Jarosław – Horyniec Zdrój zostaną uzupełnione o dodatkowy bus pomiędzy stacjami Nowa Grobla – Bobrówka – Nowa Grobla, który będzie dowoził podróżnych do tych pociągów. Dla podróżujących z i w kierunku Nowej Grobli przesiadka została zaplanowana na stacji Bobrówka.

Wykaz przystanków dla autobusowej komunikacji zastępczej:

Jarosław – obok dworca kolejowego;
Munina – brak postoju;
Surochów – brak postoju;

Bobrówka – obok stacji kolejowej;
Zagrody – Korzenica [b]szkoła (dotyczy pociągów nr 33710 i 33703);
Korzenica – Korzenica Bukowina (dotyczy pociągów nr 33710 i 33703);
Nowa Grobla – przystanek PKS Nowa Grobla (dotyczy pociągów nr 33710 i 33703);[/b]
Oleszyce – obok dworca kolejowego;
Lubaczów – obok dworca kolejowego;
Basznia Dolna – przystanek PKS Basznia Dolna;
Basznia – obok stacji kolejowej;
http://www.nowiny24.pl/
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości