Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Informacje prasowe
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wszyscy krytykują obecne władze Rzeszowa a potem idą i któreś wybory z rzędu głosują na tych samych i to w zdecydowanej większości.
Po drugie zawsze można kupić bilet godzinny u kierowcy, chyba nikt nie nosi przy sobie tylko odliczonej kwoty na bilet jednorazowy Big Grin
 
Bo niestety głosują tak aby nie oddać miasta w łapy PiSu. Na ten bilet godzinny też narzekają, mało tego 80% ludzi myśli że bilet u kierowcy jest droższy z zasady, a nie że to inny typ. (chociaż i tak te bilety są za drogie)
 
tak to właśnie wygląda jak się głosuje przeciwko komuś, a nie za nową jakością, nowymi pomysłami czy inicjatywami. A ludzie wszystko chcieliby mieć za pół darmo, tak się niestety nie da. Bilety sieciowe są bardzo tanie, 88 zł bez ograniczeń strefowych i czasowych to są tak na prawdę grosze. A bilety jednorazowe czy godzinne muszą kosztować, zresztą są jeszcze bezpłatne przejazdy dla uczniów, ale i tak wszyscy dalej narzekają.
 
Ile razy tygodniowo podróżujecie komunikacją miejską? wystarczy się przejechać raz do pracy autobusem np. z jedną przesiadką żeby zobaczyć, że taka sytuacja jak nie działający biletomat jest problematyczna dla pasażerów i nie rozumiem dlaczego usiłujecie z nich zrobić zrobić oszustów i złodziei. Jeden ma odliczoną kwote, jeden ma kartę i już jest problem. Mi też nie raz biletomat wziął pieniądze czy to w gotówce, czy pobrał z konta i biletu nie dał. Zdarzają się różne sytuacje, a skoro ZTM nie radzi sobie z nowoczesnymi technologiami to może niech przejdzie na system MKS-u i sprzedaje bilety włącznie w pierwszych drzwiach wtedy każdy będzie wiedział ile pieniędzy musi mieć i że nie można płacić kartą. Na szczęście teraz korzystam wyłącznie z aplikacji bankowej do zakupu biletu i nie mam już nieprzyjemnych sytuacji w jakże przyjaznej komunikacji miejskiej w naszym mieście, ale nie każdy ma taką możliwość z różnych sytuacji.
 
nie bronię ztm, bo awarie powinny zdarzać się jak najrzadziej, ale niektórzy popadają w jakąś totalną bezradność i pretensje do całego świata bo nie działa biletomat i jemu bilet z biletomatu się należy a jak kupi godzinny to będzie chyba musiał ogłośić upadłość Big Grin
 
Cytat:ZTM: Nie płaćcie za przejazd w kasowniku. To wyrzucenie pieniędzy w błoto
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przestrzega – system płacenia za przejazd w kasowniku jest jeszcze w fazie testów. Jeśli w taki sposób kupiłeś bilet, to oznacza, że jedziesz nielegalnie i możesz dostać mandat. 

ZTM od jakiegoś czasu szykuje się do wprowadzenia nowej metody płatności za przejazd autobusami obsługiwanymi przez MPK. Chodzi o kasowniki, w których za bilet będzie można płacić kartą płatniczą. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Nowa funkcja obecnie jest w fazie testów, a to oznacza, że nie można z niej jeszcze korzystać. Mimo to, ZTM odnotował w systemie kilka płatności, które wykonali pasażerowie. 
– W tym momencie opłacenie przejazdu w kasowniku to wyrzucenie pieniędzy w błoto, ponieważ w trakcie kontroli taki pasażer jedzie bez biletu. Nie ma jeszcze odpowiedniego zarządzenia prezydenta, który tę formę płatności wprowadza i akceptuje jako właściwą – mówią nam przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego.
– Dlatego bardzo prosimy, aby w kasownikach jeszcze nie płacić kartą. Jeśli ktoś to robi, jest to najprawdopodobniej pracownik ZTM, który sprawdza, czy system działa w warunkach rzeczywistych – dodają. 
Usługa dla pasażerów ma być dostępna, zgodnie z zapowiedziami, pod koniec stycznia. Obecnie jest ona wyłączona całkowicie. ZTM z uwagi na problemy z tzw. dziurami zasięgowymi od razu chce wprowadzić system Mass Transit Transaction. Polega on na tym, że przykładamy do kasownika kartę płatniczą w momencie, kiedy wchodzimy i wychodzimy z autobusu.
Następnie system sam o 1:00 w nocy z nami się rozlicza, dobierając dla nas najtańszy rodzaj biletu. Dla przykładu, jeśli w ciągu dnia bardzo dużo korzystaliśmy z komunikacji, to system pobierze z naszego konta 12 zł, jak za bilet 24-godzinny. 
Po wprowadzeniu możliwości płatności kartą płatnicza w kasowniku kontrolerzy dostaną nowe urządzenia, dzięki którym będą mieli możliwość sprawdzić, czy pasażer dokonał płatności, czy nie.
– Kontrola płatności kartą w kasowniku będzie wyglądała tak, jak dziś kontrola Rzeszowskiej Karty Miejskiej – kontroler przyłoży ją do swojego urządzenia, gdzie dostanie informację zwrotną, czy pasażer zarejestrował się w systemie poprzez przyłożenie karty, czy nie – tłumaczą pracownicy ZTM.
https://rzeszow-news.pl/ztm-nie-placcie-...y-w-bloto/
 
Cytat:
Cytat:Absurdalny rozkład jazdy MPK. „56” dojeżdża do pustego targowiska
RZESZÓW. Autobus miejski najbardziej potrzebny jest ludziom w niedziele, gdy kwitnie handel, ale wtedy nie jeździ.

Na targowisku przy ul. Dworaka handel kwitnie w niedziele i stoiska są oblężone. W ten dzień można byłoby tam dojechać autobusem MPK nr 56, ale niestety, w weekendy nie jeździ. W pozostałe dni i owszem jest na ulicę Dworaka wysyłany, ale autobusy jeżdżą puste, bo i bazar od poniedziałku do piątku jest pusty. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego zapowiada jednak, że wkrótce linia nr 56 znów będzie dojeżdżać na targowisko.  

Autobusy nr 56 kończą kursy na ul. Dworaka przy samym targowisku. Bazar jednak w dni robocze jest pusty i ożywa dopiero w niedziele. Wtedy przez targowisko przewijają się tysiące osób. Tylko, że nie jeździ wtedy linia 56 od ul. Powstańców Warszawy. Wprawdzie można dojechać tam samochodem, ale są i tacy, którzy nie mają samochodu i z drugiego końca miasta nie maja się czym dostać na bazar. Na pobliskim parkingu brakuje również miejsc parkingowych.
Wprawdzie w niedziele od strony ul. Piłsudskiego jeździ inny autobus nr 47, ale jest zatłoczony i nie zawsze udaje się do niego wejść. Na kolejny autobus trzeba poczekać aż 40 minut i nie opłaca się tego robić. Autobusy linii 47 obsługują północną część miasta, a 56 południową. Po zlikwidowaniu niedzielnych kursów tego ostatniego autobusu mieszkańcy ulic Podkarpackiej, Dąbrowskiego i Lisa-Kuli muszą korzystać z przesiadek, żeby dojechać w pobliże bazaru, ale jednak kilkaset metrów od niego. 
W imieniu mieszkańców południowej części Rzeszowa zapytaliśmy dyrekcję Zarządu Transportu Miejskiego, czy udałoby się wprowadzić do rozkładu jazdy autobusy nr 56 również w niedziele. Można byłoby wysyłać na trasę autobusy od granic miasta z pominięciem Boguchwały. Jak się okazuje, takie rozwiązanie jest brane pod uwagę przez ZTM. Wówczas kursy zaczynałyby się od pętli na ul. Zwięczyckiej. 

– Analizujemy możliwość wprowadzenia linii MPK nr 56 również w niedziele – poinformowała nas Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – Do piątku podejmiemy decyzję, od kiedy będą jeździć autobusy na ulice Dworaka. Niestety, od 1 grudnia autobusy 56 przestały kursować w weekendy. Stało się tak na wniosek burmistrza Boguchwały, który uznał, że nie ma sensu dopłacać do tej linii, bo gminę obsługują również MKS-y.
Mariusz Andres
http://supernowosci24.pl/absurdalny-rozk...argowiska/
 
47 przepełnione??? XD? Jak z Placu Wolności nigdy więcej jak 10 osób nie jedzie w niedzielę.
 
(17-01-2020,11:27)pitusk napisał(a): 47 przepełnione??? XD? Jak z Placu Wolności nigdy więcej jak 10 osób nie jedzie w niedzielę.

Oj , mylisz się - na 47 jednak sporo osob jeździ. Big Grin
 
W niedzielę jeździ trochę ale żeby nie było miejsca w 12m autobusie to gruba przesada.
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości