Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Informacje ogólne
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
MKS w Jaśle poszukuje dwóch używanych autobusów. Szczegóły w ogłoszeniu na stronie przewoźnika:

http://www.mksjaslo.com.pl/aktualnosci

oraz w artykule:

http://infobus.pl/mks-jaslo-szuka-2-auto...18885.html
 
#2
Cytat:Dwie oferty na używane autobusy dla MKS Jasło

Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle chce kupić dwa używane autobusy. Mogą to być nawet 17-letnie pojazdy. Przewoźnik otrzymał oferty od dwóch firm w przetargu na ich dostawę. Co się w nich kryje? Póki co nie wiadomo. MIDI MIDI z drugiej ręki Postępowanie podzielone jest na dwie części. W obu przypadkach mają to być autobusy nie starsze niż z 2002 r., o przebiegu nie większym niż 600 000 km oraz spełniające chociaż normę Euro 2. W pierwszym zdaniu jasielski przewoźnik chce znaleźć autobus o długości do 10,5 m. Ma on zabierać na pokład min. 80 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez otwierane na zewnątrz dwie pary drzwi. Silnik mo mocy min. 200 KM ma mieć spalanie nie większe niż 30 l na 100 km. W gestii oferenta pozostaje dobór skrzyni biegów. MINI W drugim ma to być mniejszy autobus. Ma zabrać na pokład min. 30 pasażerów, w tym 22 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez otwierane na zewnątrz dwie pary drzwi. Silnik mo mocy min. 100 KM ma mieć spalanie nie większe niż 12 l na 100 km. Dalej w gestii oferenta pozostaje dobór skrzyni biegów. Czas na oferty Termin składania ofert minął dziś, 13 listopada. Mamy dwa kryteria oceny. Cena to 60%, a pozostałe 40% można zyskać dzięki skróceniu terminu dostawy do 20 listopada. Na oba zadania jasielski MKS przygotował 60 000 PLN brutto. 40 000 PLN brutto to pierwsze zadanie, a 20 000 PLN brutto to budżet drugiego. Zostały otwarte oferty od dwóch firm. Pierwszym oferentem jest firma Bujak z Trzęsówki. Jej propozycja na pierwszą część to 55 350 PLN brutto, z kolei na drugą 50 430 PLN brutto. Druga oferta pochodzi od firmy MOTYW2 z Jasła. Wystartowała ona do boju jedynie o pierwszą część. Jej propozycja to 23 370 PLN brutto. W pierwszej części sytuacja wydaje się być jasna, natomiast nie wiadomo co z drugą. A także rzecz najważniejsza. Kto jakie autobusy zaoferował MKS?

Czytaj więcej: http://infobus.pl/dwie-oferty-na-uzywane...19047.html
 
#3
Już wiadomo, że przetarg został unieważniony:

http://www.mksjaslo.com.pl/media/pliki/p...owania.pdf
 
#4
Cytat:Moda na używane autobusy. MKS Jasło na razie bez nabytków

Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle na razie nie kupi dwóch używanych, nawet 17-letnich autobusów. Przewoźnik otrzymał oferty od dwóch firm w przetargu na ich dostawę. Były one jednak dla MKS za drogie. MIDI z drugiej ręki Postępowanie zostało podzielone jest na dwie części. W obu przypadkach mogły to być autobusy nie starsze niż z 2002 r., o przebiegu nie większym niż 600 000 km oraz spełniające chociaż normę Euro 2. W pierwszym zadaniu jasielski przewoźnik chciał znaleźć autobus o długości do 10,5 m. Mia on zabierać na pokład min. 80 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład miał być zapewniony przez otwierane na zewnątrz dwie pary drzwi. Silnik mo mocy min. 200 KM miał mieć spalanie nie większe niż 30 l na 100 km. W gestii oferenta pozostawał dobór skrzyni biegów. MINI W drugim zadaniu miał to być mniejszy autobus. Miał zabrać na pokład min. 30 pasażerów, w tym 22 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład miał być zapewniony przez otwierane na zewnątrz dwie pary drzwi. Silnik mo mocy min. 100 KM miał mieć spalanie nie większe niż 12 l na 100 km. I tu w gestii oferenta pozostawał dobór skrzyni biegów. Drogie oferty, czyli zakupów nie będzie Termin składania ofert minął 13 listopada. Mamy dwa kryteria oceny. Na oba zadania jasielski MKS przygotował 60 000 PLN brutto. 40 000 PLN brutto przewidziano na pierwsze zadanie, a 20 000 PLN brutto było budżetem drugiego. Zostały otwarte oferty od dwóch firm. Pierwszym oferentem okazała się firma Bujak z Trzęsówki. Jej propozycja na pierwszą część wyniosła 55 350 PLN brutto, z kolei na drugą 50 430 PLN brutto. Druga oferta pochodziła od firmy MOTYW2 z Jasła. Wystartowała ona do boju jedynie o pierwszą część. Jej propozycja opiewała na 23 370 PLN brutto. W pierwszej części sytuacja wydawała się być jasna, natomiast nie było wiadomo co z drugą. Na razie jednak zakupów nie będzie. 15 listopada MKS unieważnił przetarg z powodu zbyt wysokich cen. Czy będziemy mieli powtórkę? Przy tego typu zakupach wszystko jest możliwe.

Czytaj więcej: http://infobus.pl/moda-na-uzywane-autobu...19187.html
 
#5
MKS Jasło powtarza przetarg (ogłoszenie z 21.11):

http://www.mksjaslo.com.pl/aktualnosci

Podnieśli też wiek autobusu (10,5 m) na minimum 2004 r. Przy minibusie został 2002 r.
 
#6
Cytat:Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle Spółka z o. o. przekazuje informację o unieważnieniu postępowania.

Informacja o unieważnieniu postępowania
[Obrazek: icon_pdf.png]
 
#7
Cytat:MKS Jasło modernizuje swoją flotę!
MKS Jasło powoli modernizuje swoją flote. Miejski przewoźnik w dniu dzisiejszym do stałego kursowania wprowadził nowość – autobus MAN Lion’s City LE.

MAN Lion’s City LE (model A78) to 12-metrowy autobus miejski klasy MAXI, wyposażony w spełniający normę Euro 4 silnik o mocy 280 KM. Na obecną chwilę jest to największy autobus na jasielskich ulicach. Nadwozie o długości blisko 12 metrów może pomieścić 97 pasażerów, w tym 41 na miejscach siedzących.
To że pojazd przeznaczony jest do tras miejskich zdradza niskowejściowa i niskopodłogowa konstrukcja. Wejście do autobusu znajduje się na poziomie poniżej 35 centymetrów co zdecydowanie ułatwi wsiadanie zarówno osobom starszym jak i dzieciom. O komfort pasażerów dba klimatyzacja pokładowa i pneumatyczne zawieszenie, a o bezpieczeństwo m.in. systemy ABS, EBS (elektronicznie kontrolowany układ hamulcowy) i ASR (zapobiegający poślizgowi kół napędowych).

Za wentylację przedziału pasażerskiego odpowiedzialne są dwa luki dachowe, oraz system wentylatorów, ogrzewaniem natomiast zajmują się nagrzewnice o mocy grzewczej 35 000 W.
Nowy nabytek swój pierwszy kurs w barwach MKS Jasło odbył w dniu dzisiejszym o godzinie 6:30. – Jestem bardzo zaskoczona, widać że autobus jest co najmniej o kilka klas lepszy niż te które jeździły wcześniej – powiedziała jedna z oczekujących na przystanku pod starostwem pasażerek.
Autobus będzie obsługiwał połączenia m.in. do Dębowca, Umieszcza oraz linię okrężną przez Gamrat.
MAN to nie jedyna nowość u miejskiego przewoźnika. Jest to pierwszy krok w celu unowocześnienia i poprawienia jakości usług w MKS. Niebawem na ulice wyjdzie kilka innych autobusów. O wszystkim będziemy informowac na bieżąco.
https://mojejaslo.pl/mks-jaslo-modernizuje-swoja-flote/
 
#8
Ojej, jakie to przykre, że uważają taki staroć za nowoczesny... Sad
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości