Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Statystyki ruchu
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
RZE:
w maju obsłużono 67 916 pasażerów, co przełożyło się na wzrost +11,3%
od początku roku obsłużono 280 680 pasażerów, co przełożyło się na wzrost + 7,9%

źródło: SSC
 
#2
Cytat:
Rekordowe pierwsze półrocze na lotnisku w Jasionce

Ponad 350 tysięcy pasażerów obsłużonych od stycznia do czerwca 2018 roku to najlepsze pierwsze półrocze w historii podrzeszowskiego lotniska. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ruch pasażerski w Jasionce wzrósł o prawie 10 procent.

I półrocze 2018 PPG
Wiedza bierze się z doświadczenia, 
a doświadczenie z obserwacji.
 
#3
Cytat:Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce. Historyczna liczba odprawionych pasażerów
[Obrazek: SFX30961-696x464.jpg]Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Ponad 85 tysięcy pasażerów obsłużył w lipcu br. Port Lotniczy Jasionce. To najlepszy wynik w historii podrzeszowskiego lotniska.
Jak poinformował we wtorek Marcin Kołacz z Portu Lotniczego Jasionce, w lipcu 2018 roku lotnisko obsłużyło o prawie 20 procent więcej pasażerów w porównaniu z lipcem 2017 r. i o 30 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu wakacji 2016 roku.
Wzrost ruchu w Jasionce to efekt uruchomienia nowych, wakacyjnych połączeń do Grecji, Bułgarii i Albanii, a także regularnych rejsów do Izraela i Stanów Zjednoczonych.
W lipcu z lotów czarterowych do słonecznych destynacji skorzystała rekordowa liczba – prawie 15  tys. pasażerów, o 70 proc. więcej niż przed rokiem. Historyczny wynik padł też na obsługiwanej przez Polskie Linie Lotnicze LOT trasie Warszawa-Rzeszów-Warszawa, którą w lipcu podróżowało ponad 25 tys. osób.
Jak zwykle latem dużą popularnością cieszą się loty transatlantyckie. Średnie wypełnienie rejsów z Rzeszowa do Nowego Jorku w lipcu wyniosło niemal 90 proc. Nie mniejsze obłożenie miały połączenia na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii, obsługiwanego przez irlandzkiego Ryanaira.
W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła też liczba pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Monachium samolotami Lufthansy. – Wyniki osiągnięte na półmetku tegorocznych wakacji dają powody do satysfakcji, niemniej na pełne podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu sezonu letniego – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
– Rekordowe rezultaty odzwierciedlają trend obserwowany w całej Polsce. Mieszkańcy Podkarpacia oraz sąsiednich regionów, udając się na letni wypoczynek, coraz częściej decydują się na podróż samolotem, oszczędzając czas i znacznie podnosząc komfort podróży – dodaje Tabisz. 
Z lotniska w Jasionce można codziennie latać do Warszawy, Londynu i Monachium oraz do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow (2-3 razy w tygodniu), a także raz w tygodniu do Nowego Jorku i Tel-Awiwu. Są też połączenia sezonowe do Aten, Burgas i na wyspę Korfu. Loty z Jasionki obsługują: LOT, Lufthansa i Ryanair.
http://rzeszow-news.pl/rekordowy-lipiec-...pasazerow/
 
#4
Cytat:Airport Jasionka z wynikami za lipiec - 85 tys. pasażerów

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło ponad 85 tys. pasażerów w lipcu br. – powiedział PAP we wtorek prezes lotniska Michał Tabisz. Dodał, że to najlepszy miesiąc w historii portu. Tegoroczny lipcowy wynik jest o prawie 20 proc. lepszy niż w tym samym okresie roku ubiegłego i o 30 proc. wyższy niż w 2016 r. Jak tłumaczy Tabisz, skokowy wzrost ruchu to efekt uruchomienia nowych, wakacyjnych połączeń do Grecji, Bułgarii i Albanii, a także regularnych rejsów do Izraela i Stanów Zjednoczonych. "W lipcu z lotów czarterowych skorzystała rekordowa liczba prawie 15 tys. pasażerów, to 70 proc. więcej niż przed rokiem. Historyczny wynik padł też na obsługiwanej przez PLL LOT trasie Warszawa-Rzeszów-Warszawa, którą w lipcu podróżowało ponad 25 tys. osób" – dodał. Dużą popularnością cieszą się również loty transatlantyckie. Średnie wypełnienie rejsów z Rzeszowa do Nowego Jorku w lipcu wyniosło niemal 90 proc. Nie mniejsze obłożenie miały połączenia na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii realizowane przez linie Ryanair. W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła też liczba pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Monachium samolotami Lufthansy. Zdaniem prezesa portu, wyniki osiągnięte na półmetku tegorocznych wakacji dają powody do satysfakcji. Zastrzegł przy tym, że na pełne podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu sezonu letniego. Jak zauważył Tabisz rekordowe rezultaty w Jasionce odzwierciedlają trend obserwowany w całej Polsce. "Mieszkańcy naszego regionu oraz sąsiednich województw, udając się na letni wypoczynek coraz częściej decydują się na podróż samolotem, oszczędzając czas i znacznie podnosząc komfort podróży. Staramy się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom konsekwentnie rozwijając siatkę połączeń zarówno sezonowych, jak i całorocznych" – podkreślił. Obecnie z Jasionki można dotrzeć m.in. do Warszawy, Londynu i Monachium, Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Glasgow. Port oferuje również cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem i Tel-Awiwem. (PAP)

Czytaj więcej: Infoair
Wiedza bierze się z doświadczenia, 
a doświadczenie z obserwacji.
 
#5
Cytat:Lotnisko w Jasionce znów na rekordowym poziomie
[Obrazek: Port-Lotniczy-w-Jasionce-będzie-rentowny...2-roku.jpg]Fot. Wit Hadło
JASIONKA. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Podkarpackie lotnisko powtórzyło rekordowy wynik osiągnięty w 2018 r. To głównie zasługa rozwoju połączeń do portów przesiadkowych i poszerzeniu oferty wakacyjnych lotów czarterowych.
Zwiększenie przez Lufthansę liczby rejsów do Monachium do 14 tygodniowo przełożyło się na ponad 60-procentowe zwiększenie ruchu na tym kierunku. Z lotów do stolicy Bawarii skorzystało ponad 73 tys. pasażerów. Czwarty rok z rzędu wzrosła liczba udających się na letni urlop czarterami. Ofertę wakacji z wylotem z Rzeszowa wybrało prawie 55 tys. pasażerów, co razem z pozostałymi lotami czarterowymi dało 25-procentowy wzrost w tym segmencie. Rok 2019 był również rekordowy jeśli chodzi o liczbę rejsów wykonanych przez samoloty LOT na trasie Rzeszów-Warszawa, z których skorzystało łącznie ponad 215 tys. pasażerów. Łączna liczba wszystkich operacji lotniczych na lotnisku Rzeszów-Jasionka w 2019 r. wyniosła prawie 19 tys.
http://supernowosci24.pl/lotnisko-w-jasi...-poziomie/
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości