Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Tabor (nowości/zestawienia)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Cytat:Komplet trzyczłonowych Elfów2 na Podkarpaciu 

Zgodnie z zapowiedziami PESA w czerwcu kontynuuje dostawy Elfów2. Wczoraj do odbiorcy dotarł ostatni z zakontraktowanych – piąty – trzyczłonowy skład.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/komplet-trzyczlonowych-elfow2-na-podkarpaciu_more_105690.html
 
#2
Cytat:Na Podkarpaciu też bez PESY 

PESA nie zdecydowała się na złożenie oferty w przetargu na wykonanie przeglądów z trzeciego poziomu utrzymania PU3-2 dla autobusów szynowych SA135-013 i SA135-014, a więc tych, których jest producentem.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/na-podkarpaciu-tez-be...05732.html
 
#3
Nowy czteroczłonowy Elf II w Rzeszowie.
Inforail
Wiedza bierze się z doświadczenia, 
a doświadczenie z obserwacji.
 
#4
Cytat:Podkarpacie ulepszy dwa SA109

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego ogłosił przetarg na wykonanie naprawy okresowej poziomu P5 wraz z pracami dodatkowymi (ulepszeniem) pojazdów szynowych serii SA109-007 i SA109-010. Obie dwuczłonowe jednostki zostały wyprodukowane w 2004 roku przez Kolzam Racibórz. Obecnie są eksploatowane przez Przewozy Regionalne. Na wykonanie prac będzie 270 dni. Oferty można składać do 24 stycznia 2020 roku. Kryteria oceny ofert to: Gwarancja pojazdów - Waga: 30 Termin wykonania zamówienia - Waga: 10 Cena - Waga: 60. Wymagane jest doświadczenie. Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje, co najmniej 1 usługę, obejmującą swoim zakresem wykonanie naprawy okresowej poziomu P4 lub P5 co najmniej 1 autobusu szynowego z napędem spalinowym.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/podkarpacie-ulepszy-d...20134.html
 
#5
Cytat:Podkarpackie SA109 nie zostaną zmodernizowane. Nie było chętnych

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego unieważnił przetarg na wykonanie naprawy okresowej poziomu P5 wraz z pracami dodatkowymi (ulepszeniem) pojazdów szynowych serii SA109-007 i SA109-010. Nie było chętnych na wykonanie powyższych prac. W tej chwili nie wiadomo więc czy jednostki te będą nadal eksploatowane i czy samorząd ponownie spróbuje znaleźć wykonawcę naprawy. Sytuacja jest o tyle trudna, że jednostki nie mogą zostać zmodernizowane przez producenta – Kolzam Racibórz. Zostały wyprodukowane w 2004 roku i są eksploatowane przez Przewozy Regionalne. W kontekście problemów taborowych tego przewoźnika, który nie jest w stanie zapewnić czterech własnych pociągów, zgodnie z wymaganiami organizatora przewozów, przydałyby się i te SA109.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/podkarpackie-sa109-ni...20741.html
 
#6
Cytat:Przewozy Regionalne zostaną na Podkarpaciu. Nawet bez klimatyzowanych składów 

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zmienił SIWZ przetargu na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich organizowanych przez Województwo Podkarpackie oraz w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Po zmianach oferent nie musi już wykazać, że posiada cztery klimatyzowane składy. To właśnie te zapisy były podstawą odwołania złożonego przez Przewozy Regionalne. Przewoźnik nie był w stanie zapewnić do obsługi w całym województwie czterech pociągów z klimatyzacją. Teraz ma alternatywę. Pociąg musi być wyposażony w wentylację i ogrzewanie albo klimatyzację. Przy takich zapisach może uda się uzbierać cztery składy spełniające wymagania zamawiającego, zwłaszcza, że jedna jednostka Przewozów Regionalnych została wyposażona w innowacyjny system wentylacji, zabudowany na EN57 przez Instytut Lotnictwa. Może nawet trafi ona na Podkarpacie? Zaskakujący jest natomiast brak konsekwencji Urzędu Marszałkowskiego, który nie potrafi wyegzekwować od operatora własnych wymagań. Oferty w przetargu można teraz składać do 10 lutego 2020 roku. Wpłynie zapewne jedna – od Przewozów Regionalnych. No chyba że przewoźnik stwierdzi, że czterech składów to on nie ma i nie może ich podstawić do obsługi połączeń w regionie. Wówczas samorząd będzie musiał dokonać zmian w przetargu. Czekamy.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/przewozy-regionalne-z...20740.html
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości