Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Infrastruktura kolejowa
#1
Cytat:Opóźnia się budowa dworca PKP
[Obrazek: opóźniony-dworzec-Sędziszów.jpg]
Tak będzie wyglądał multimodalny innowacyjny dworzec PKP w Sędziszowie Młp. Fot. PKP SA
SĘDZISZÓW MŁP. Nowoczesny dworzec kolejowy w Sędziszowie ma być gotowy dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku.
Wcześniej PKP SA zapowiadały, że z innowacyjnego budynku pasażerowie będą mogli korzystać już w 2018 r. Mimo że wydano już pozwolenie na budowę, to dotąd nawet nie rozebrano starej poczekalni dworcowej.
Obecny dworzec PKP w Sędziszowie Młp. jest w opłakanym stanie i ma być rozebrany. Nowy parterowy budynek – innowacyjny dworzec systemowy (IDS) ma być zbudowany 300 metrów od istniejącej poczekalni kolejowej, w kierunku Ropczyc, obok nowych peronów. Rozbiórka poczekalni i budowa nowego dworca będą kosztować 7,2 mln zł.
Nowy dworzec, przy którym prace rozpoczną się w tym roku, będzie składał się z małych, parterowych, ekologicznych obiektów. Mają one spełniać wszystkie funkcje związane z obsługą podróżnych. W tzw. części miejskiej pasażerowie będą mogli skorzystać z przyjaznej poczekalni oraz nabyć bilet w biletomacie lub okienku kasowym. W każdej chwili ma być dostępna darmowa sieć Wi-Fi. W części komercyjnej znajdzie się kiosk z prasą, do dyspozycji pasażera będzie bankomat i paczkomat. Obok dworca IDS nie zabraknie stojaków na rowery oraz parkingu z miejscami dla osób niepełnosprawnych.
http://supernowosci24.pl/opoznia-sie-budowa-dworca-pkp/
 
  


Wiadomości w tym wątku
Infrastruktura kolejowa - przez WUJEK - 28-05-2018, 08:11 PM
RE: Infrastruktura kolejowa - przez CRVV - 15-02-2019, 10:34 AM

Skocz do:


1 gości