Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Informacje prasowe
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#41
Cytat:Trzy oferty dla KM Łomianki. Autosan, Solaris i SOR!

Aż trzech oferentów jest gotowych dostarczy dwa nowe autobusy klasy MAXI dla Komunikacji Miejskiej w Łomiankach. To Autosan, Solaris i SOR. Wygląda na to, że walka o zwycięstwo rozegra się między pierwszymi dwoma producentami.
Komunikacja Miejska w Łomiankach jest w trakcie kolejnych zakupów. Plan na ten rok zakłada pozyskanie dwóch fabrycznie nowych spalinowych autobusów klasy MAXI. Dwie nowe "dwunastki" mają zostać przekazane KM w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy. Każda będzie objęta minimum dwuletnią gwarancją całopojazdową. Ale spółka przyzna każdemu symboliczną premię kto wydłuży ten okres o rok.
[...]
Trzy oferty W miniony piątek, 14 lutego minął termin składania ofert. KM na pozyskanie dwóch spalinowych dwunastek przygotowała 2 460 000 PLN brutto. To daje wycenę jednostkową w wysokości 1 000 000 mln netto. Przewoźnik otrzymał dwie oferty, z których tylko jedna mieści się w tych szacunkach. Najtańszy jest Autosan, który zaoferował dwa SanCity 12LF za 2 456 056,62 PLN brutto. To daje 998 397 PLN netto za jednego, czyli minimalnie poniżej budżetu w Łomiankach. Nieco powyżej szacunków KM jest natomiast Solaris. Jego propozycja to 2 546 100 PLN brutto. To z kolei daje 1 035 000 PLN netto za jednego Nowego Urbino 12. Najdroższy okazuje się być dosyć niespodziewanie czeski SOR. Jego propozycja za dwa autobusy typu NS12 to 2 829 000 PLN brutto. Jeden więc został wyceniony na 1 150 000 PLN netto. Wszyscy oferenci zaproponowali premiowaną trzyletnią gwarancję całopojazdową. Wydaje się, że KM będzie dążyła do rozstrzygnięcia przetargu. Finał wydaje się rozegrać między Autosanem, który zyskuje dzięki cenie, a Solarisem, za który z kolei może się odkuć w ocenie technicznej.

Czytaj więcej: http://infobus.pl/trzy-oferty-dla-km-lom...21301.html
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości