Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje prasowe
#4
Cytat:[Obrazek: Rozbieraj%C4%85-wiadukty-2.jpg]
RZESZÓW.
To pierwszy etap modernizacji stacji kolejowej w stolicy Podkarpacia.
Rozpoczęły się prace przy modernizacji stacji PKP Rzeszów Główny. W pierwszym etapie demontowane są dwa z trzech wiaduktów kolejowych nad aleją Wyzwolenia. Wycięto już drzewa. Mimo tych robót ruch kolejowy z Rzeszowa na zachód i północ odbywa się bez przeszkód po jednym starym wiadukcie.
Na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe wykonawca tej inwestycji najpierw musi rozebrać przyczółki, żeby w ich miejscu można było budować nowe konstrukcje. Wiadukty mają być odbudowane na grudzień. Tak informuje firma Intop Warszawa. Później ma nastąpić przełożenie ruchu kolejowego ze starego wiaduktu.
Zaplanowano też kolejny etap. Zdemontowany zostanie i odbudowany trzeci wiadukt. Części starych wiaduktów mają trafić na złom. Zgodnie z planem konieczne jest ogrodzenie zewnętrznych pasów jezdni i części pieszej po obu stronach alei Wyzwolenia. Pozostawione jednak zostanie tymczasowe przejście na jednym  z pasów ruchu.
Już obowiązują objazdy na przejeździe przy ul. Konopnickiej, który jest remontowany. Odbudowane zostaną nie tylko wiadukty przy alei Wyzwolenia, ale i powstanie tam nowy przystanek kolejowy – Rzeszów Zachodni. Będą tam dwa perony. Jeden ma być gotowy do końca bieżącego roku, a drugi w maju 2019 r. Przebudowa stacji kolejowej  w Rzeszowie ma w sumie kosztować 200 mln zł i zakończy się w 2021 r.
Super Nowości
Wiedza bierze się z doświadczenia, 
a doświadczenie z obserwacji.
 
  


Wiadomości w tym wątku
Informacje prasowe - przez grzegorz1985 - 14-05-2018, 09:07 PM
RE: Informacje prasowe - przez Dżadi - 23-08-2018, 10:23 AM

Skocz do:


1 gości