Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Informacje prasowe
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Cytat:Kobiety w ciąży pojadą za darmo autobusami
[Obrazek: Kobiety-w-ciązy.jpg]W przyszłym roku kobiety w ciąży i działacze opozycji antykomunistycznej będą jeździć autobusami miejskimi za darmo po Stalowej Woli. Fot. MZK W Stalowej Woli
STALOWA WOLA. To pierwsze polskie miasto, w którym wprowadzono bezpłatne bilety dla niektórych pasażerek.
Stalowa Wola jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadzi od początku 2020 roku całkowicie darmowe przejazdy autobusowe dla kobiet w ciąży. Z takiej samej ulgi mogą skorzystać działacze opozycji antykomunistycznej. O tych ulgach zdecydowali radni miejscy.
W przypadku kobiet w ciąży wystarczy mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza, żeby skorzystać z możliwości darmowego przejazdu stalowowolskimi autobusami miejskimi. Dotąd w żadnym polskim mieście nie wprowadzono takiej ulgi. Były jednak próby w tym kierunku w Tarnowie, ale tamtejszym radnym nie udało się takiej uchwały przegłosować. W Świnoujściu natomiast kobiety w ciąży otrzymały 50-procentową ulgę od ceny biletu.
Z wnioskiem o wsparcie kobiet w ciąży, które jeżdżą autobusami Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, wystąpił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. – Kobiety w ciąży powinny mieć takie wsparcie w postaci darmowych przejazdów komunikacji autobusami miejskimi – stwierdził prezydent podczas ostatniej sesji Rady Miasta. – Takie ulgi umożliwią im nie tylko dojazd do lekarza, ale też korzystania ze wszystkich innych usług publicznego transportu.
Okazuje się, że uchwała dotyczy nie tylko kobiet w ciąży, ale też działaczy opozycji antykomunistycznej lub osób represjonowanych z powodów politycznych. W uchwale na ten temat można przeczytać, że to byłaby forma podziękowania wszystkim walczącym o demokratyczną i wolną Polskę. Stalowa Wola i jej mieszkańcy dali czynny opór podczas strajków w latach 80. w Hucie Stalowa Wola. W mieście jest 45 takich osób.
W Stalowej Woli z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską korzystają już dzieci do 6. roku życia oraz emeryci i renciści 60+.
http://supernowosci24.pl/kobiety-w-ciazy...utobusami/
 


Wiadomości w tym wątku
Informacje prasowe - przez WUJEK - 03-12-2019,22:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości