Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Informacje prasowe
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Cytat:Krosno czeka na nowe niskoemisyjne autobusy i nalicza kary Autosanowi

Już czwarty miesiąc sanocka fabryka spóźnia się z dostawą obiecanych autobusów dla miejskiej komunikacji w Krośnie. We wtorek ma się odbyć spotkanie zarządu Autosanu i władz miasta.

Miasto przy wsparciu unijnych funduszy realizuje duży projekt (wart blisko 40 mln zł) unowocześnienia transportu miejskiego i podmiejskiego. Przewiduje on m.in. wymianę ponad połowy autobusów MKS na ekologiczne pojazdy. Autosan to jedna z trzech firm, z którymi podpisano umowy na dostawę. Pozostałe wywiązały się z kontraktu. Autosan, który miał dostarczyć 8 niskoemisyjnych autobusów do 1 października, terminu nie dotrzymał. Jeszcze w październiku doszło do pierwszego spotkania prezydenta Krosna z ówczesnym prezesem Autosanu. Wcześniej urzędnicy krośnieńskiego magistratu przeprowadzili wizję lokalną w fabryce. Władze Krosna chciały się upewnić, czy sytuacja firmy rokuje na wykonanie zobowiązania.

Od gwarancji prezesa zależały decyzje, jakie w tej sprawie podejmie miasto. Ostatecznością było rozpisanie nowego przetargu i szukanie innego dostawcy. - Dostaliśmy wówczas deklarację dostawy autobusów do połowy lutego przyszłego roku i ta deklaracja została podtrzymana również podczas kolejnego spotkania pod koniec listopada - mówi wiceprezydent Tomasz Soliński. Miasto postanowiło odczekać swoje w kolejce i nie rozwiązywać umowy. Autobusy miały docierać do Krosna sukcesywnie, po dwie sztuki. Na razie nie dojechał ani jeden.
Wiceprezydent zapewnia, że monitoruje sytuację, żeby ocenić ryzyko. Tym bardziej, że w międzyczasie zmienił się zarząd Autosanu. 7 stycznia prezydent Piotr Przytocki wystąpił do prezesa zarządu Autosanu z pismem, nawiązując do ustaleń spotkań z poprzednim prezesem. Poprosił o potwierdzenie wcześniej deklarowanego terminu dostawy autobusów. Poinformował też o naliczaniu kar umownych. - Odpowiedzi pisemnej nie otrzymaliśmy - mówi Tomasz Soliński. - Otrzymaliśmy natomiast telefon ze strony Autosanu, z prośbą o spotkanie. Odbędzie się we wtorek. Na razie nie wiemy, co usłyszymy od nowego prezesa Autosanu. Po tym spotkaniu będziemy mieli jasność, jak wygląda sytuacja, czy podtrzymane będą ustalenia i wielokrotne zapewnienia o dostawie autobusów w lutym. Krosno, zgodnie z umową nalicza Autosanowi kary (ok. 4 tys. za każdy dzień opóźnienia w realizacji umowy). Egzekucja ma nastąpić przy rozliczeniu umowy. Niewykluczone jednak, że w tej sprawie strony będą się spierać na drodze sądowej.

[/url]
[url=https://nowiny24.pl/krosno-czeka-na-nowe-niskoemisyjne-autobusy-i-nalicza-kary-autosanowi/ar/13822133]Czytaj więcej: https://nowiny24.pl/krosno-czeka-na-nowe-niskoemisyjne-autobusy-i-nalicza-kary-autosanowi/ar/13822133
 


Wiadomości w tym wątku
Informacje prasowe - przez Lolek12 - 21-01-2019,19:34
RE: Informacje prasowe - przez Krzysiek_PKS - 21-01-2019,20:23
RE: Informacje prasowe - przez Duszan - 14-02-2019,13:59
RE: Informacje prasowe - przez Lolek12 - 03-04-2019,17:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości