Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji


Stalowa Wola
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#11
Cytat:Stalowa Wola. Zderzenie autobusu z dostawczym fordem. Kilka osób rannych

[Obrazek: z22046232V,Stalowa-Wola--Zderzenie-autob...m-ford.jpg] 12 ZDJĘĆ
Stalowa Wola. Zderzenie autobusu z dostawczym fordem (Stalowka.NET / Jacek Rodecki)
Podkarpacka policja informuje o utrudnieniach na DK nr 77 w Stalowej Woli. Około godz. 13:30 doszło do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z dostawczym fordem. Są osoby ranne.
Wypadek miał miejsce na ul. Energetyków w Stalowej Woli. Około godz. 13:30 dostawczy ford zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej. Jak informuje podkarpacka policja, cztery osoby podróżujące autobusem zostały ranne.
Na miejscu odbywa się ruch wahadłowy. Utrudnienia na DK nr 77 mogą potrwać do godz. 16.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,349...LokRzeLink
 
#12
Cytat:Wypadek w Stalowej Woli. Sześć osób trafiło do szpitala

W Stalowej Woli wczoraj po południu doszło do wypadku drogowego. Na ulicy Energetyków w autobus komunikacji miejskiej wjechał kierowca forda transita. Do szpitali w Stalowej Woli i Nisku przewieziono sześciu pasażerów autobusu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo, a kierowali nim policjanci.

Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/stalow...,12237934/
 
#13
Cytat:Przyjadą elektryczne solarisy
[Obrazek: Przyjad%C4%85-elektryczne-solarisy.jpg]
Te małe autobusy MZK kupił pod koniec ub. roku. Pojazdy się sprawdziły i przewoźnik kupi jeszcze kilka takich. Fot. Jerzy Mielniczuk
STALOWA WOLA. Takiej wymiany taboru jeszcze w mieście nie było. Wszystko zgodnie z elektromobilną linią rządu.
Miejski Zakład Komunalny rozpoczął wymianę taboru autobusowego. Na początek kupuje 10 autobusów elektrycznych. W kolejnych przetargach wyłonieni zostaną dostawcy autobusów o długości 9,5 oraz 8 metrów. Te już będą miały klasyczny napęd. Wszystkie mają trafić do przewoźnika przed nastaniem lata przyszłego roku.
Przetarg na dostawę autobusów na prąd wygrał Solaris, bo tylko jego oferta spełniała wszelkie warunki. Głównym kryterium była cena, ale producent z Wielkopolski i tak nie miał przetargowej konkurencji. Więcej emocji będzie przy kolejnych dwóch przetargach.
Autobusy duże, średnie i całkiem krótkie
Zakupując od razu dziesięć elektroautobusów Stalowa Wola stanie się regionalnym liderem elektromobilności, nowego programu preferowanego przez premiera Morawieckiego. Na jego wdrożenie dostała też spore – 37 mln. zł – dofinansowanie. Stalowa Wola i trzy sąsiednie gminy, bowiem wspólnie z Niskiem, Pysznicą i Zaleszanami buduje Mobilny Miejski Okręg Funkcjonalny. Kosztował będzie przeszło 52 mln. zł. Główną część tej puli pochłoną nowe autobusy, ale powstanie też centrum przesiadkowe, ogólnodostępna stacja elektroładowania, kilka parkingów, ścieżek rowerowych. O nowych przystankach nie mówiąc. Będzie też system elektronicznego biletu i takiej informacji pasażerskiej. Przetargi na ich dostawę zostały właśnie rozpisane. W sumie w ciągu kilku miesięcy stalowowolski MZK zakupi 19 autobusów. To więcej niż połowa całego stanu posiadania.


http://supernowosci24.pl/przyjada-elektryczne-solarisy/
 
#14
Cytat:Defibrylatory w autobusach

Obecnie na terenie Stalowej Wolo znajdują się dwa defibrylatory AED, które mogą uratować ludzkie życie jeszcze zanim pojawi się karetka pogotowia.

- Takie wydarzenia pokazują, że życie i zdrowie nie mają ceny - mówi prezydent Stalowej Woli w kontekście akcji ratunkowej jaka miała miejsca w związku z atakiem nożownika w VIVO! Zapowiadając jednocześnie zwiększenie środków na ratowanie zdrowia i życia ludzi.

Prezydent zapowiedział zwiększenie pomocy na rzecz Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, akcje edukacyjne na temat zdrowia i pierwszej pomocy oraz wyposażenie w urządzenia do defibrylacji dziesięciu elektrycznych autobusów, które niebawem zasilą tabor Miejskiego Zakładu Komunalnego. - Będą one jeżdżącymi urządzeniami ratującymi życie na terenie miasta i regionu. Ta tragedia która się wydarzyła okazała się dla nas niezbędną lekcją aby zaopatrywać ludzi o stalowej woli w odpowiedni sprzęt - stwierdził prezydent.

Obecnie na terenie Stalowej Wolo znajdują się dwa defibrylatory AED, które mogą uratować ludzkie życie jeszcze zanim pojawi się karetka pogotowia. Urządzenia zakupiono dzięki stowarzyszeniu Grupa Inicjatyw Twórczych, która zorganizowała zbiórki pod hasłem "Stalowa Wola dla Serca". Jeden z defibrylatorów znajduje się przy Hali Targowej zaś dugi na ścianie restauracji Słoneczna w pobliżu Parku Miejskiego.


http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=19574
 
#15
Cytat:Stacja rowerowa „Huta”

Uwaga Mieszkańcy !!
Od dzisiaj można wypożyczać rowery miejskie na stacji zlokalizowanej tuż obok bramy numer 3 przy ul. Kwiatkowskiego, która otrzymała nazwę „HUTA”.
Zniknęła natomiast stacja rowerowa „MOSiR”.
Zapraszamy wszystkich do kulturalnego korzystania z systemu rowerów miejskich.
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości