Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji

Pełna wersja: Województwo świętokrzyskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Cytat:ZTM Kielce przejmuje dworzec PKS [FILM].

Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/ztm-kielce-przejmu...83048.html
Cytat:MPK Kielce i nowe autobusy.

Do końca tego roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach chce kupić 21 nowych autobusów. Wszystko po to, aby nie przekroczyć wymaganej przez miasto maksymalnej średniej wieku taboru. A ta wynosi dziewięć lat.

Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/mpk-kielce-i-nowe-...83453.html
Cytat:60 lat MPK Ostrowiec Świętokrzyski.

Uroczysty charakter miały obchody jubileuszu 60-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim z tej okazji Prezydent Miasta Jarosław Górczyński wręczył dyplomy oraz statuetki zasłużonym pracownikom MPK.

Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/60-lat-mpk-ostrowi...83717.html

WUJEK

Cytat:Trzy Temsy w Kielcach.

Kieleckie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji wzbogaciło się o trzy nowe autobusy. To pojazdy Temsa Avenue . Spółka testowała już jeden taki pojazd wiosną ubiegłego roku. Prezes firmy Elżbieta Śreniawska nie ukrywa, że wpływ na decyzję o zakupie miała atrakcyjna cena. Autobus jest pomalowany na kieleckie żółto-czerwone barwy i wozi już pasażerów. - "Obsługujemy zarówno miasto jak i gminy, więc spotkać można go w wielu miejscach, nie tylko w Kielcach"- mówiła Elżbieta Śreniawska na łamach kieleckiego wydania Gazety Wyborczej. W piątek Temsa obsługiwała linie komercyjne. To autobus na podwoziu Mercedesa, ale wyprodukowany w Turcji. O wyborze właśnie tego modelu zadecydowała głównie jego atrakcyjna cena. - "Ale nasze autobusy muszę spełniać określone wymogi i nowe nie mogą być w żaden sposób gorsze" - zapewniała prezes Śreniawska. Nowy pojazd nadal jest w fazie testów, stąd na razie kupiono tylko trzy Temsy. Do końca przyszłego roku przedsiębiorstwo musi wymienić jeszcze 21 autobusów. Nie wiadomo, na jakie ostatecznie pojazdy się zdecyduj sie spółka. Nie podjęto jeszcze żadnych decyzji w tej kwestii. To, co przewoźnik bierze pod uwagę podczas wyboru autobusów to cena, zużycie paliwa, komfort dla pasażerów i związane z tym ich zadowolenie oraz przede wszystkim norma emisji spalin Euro 6.

Czytaj więcej: http://infobus.pl/trzy-temsy-w-kielcach_more_84580.html
Cytat:Ponad 100 tysięcy odszkodowania za awanturę w autobusie

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Kielce - wniosek o zapłatę 130 tys. zł zadośćuczynienia za wyrządzenie szkód moralnych trafił do kieleckiego MPK. - To raczej pobożne życzenie. Nie zamierzamy płacić - komentuje prezes Elżbieta Śreniawska. Szefowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach wyjaśnia, że chodzi o awanturę do jakiej doszło w ubiegłym roku w jednym z kieleckich autobusów. Sprawa trafiła do sądu. Tyle tylko, że ten - jak podaje prezes Śreniawska - uniewinnił pasażerów od zarzutu zakłócania porządku. - Ale sprawę tam skierowała policja, a nie my - zaznacza. Ocenia, że żądanie jest absurdalne, bo MPK nie było stroną w tej sprawie. Co ciekawe, przewozowa firma z kierowcą i tak się jednak rozstała. Mężczyzna otrzymał wypowiedzenie. Dlaczego? - Miał problem z trzymaniem nerwów na wodzy. I pewnie z kilkanaście różnego rodzaju incydentów z pasażerami - uzasadnia Latosiński, z Rady Nadzorczej MPK Kielce.

Źródło
Cytat:Kielce: Za wypadek dyscyplinarne zwolnienie

Jak informuje Radio Kielce - kierowca MPK Kielce, który w sobotę doprowadził do kolizji z busem, został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/kielce-za-wypadek-...86710.html
Cytat:Trwają konsultacje społeczne planu mobilności dla Kielc

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski podał do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do:
Czytaj dalej
Cytat:Masz pomysł na dworzec w Kielcach. Weź udział w konkursie!

Do 16 września można zgłaszać wnioski uczestnictwa w konkursie architektonicznym na opracowanie koncepcji modernizacji budynku i otoczenia dworca autobusowego w Kielcach. W przyszłości, dzięki inwestycji wspartej funduszami UE, samorząd chce tu zorganizować centrum komunikacyjne.
Czytaj dalej

WUJEK

Cytat:Sukces przerósł oczekiwania, a pociągi i tak już nie jeżdżą 

Sukces tego projektu przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Jan Maćkowiak, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego o pociągach do Sandomierza. A jednak połączenie to zostało zawieszone na kilka miesięcy. Ruszy prawdopodobnie dopiero w maju.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/sukces-przerosl-oczek...87468.html
Cytat:Kompletne autobusy ze Starachowic. Pierwszy dla PostBus!

Spółka MAN Bus rozpoczęła kompleksowy montaż autobusów miejskich w fabryce w Starachowicach. Tym samym zakończono przenoszenie produkcji z Sadów i tym samym podpoznański zakład za chwilę zostanie zamknięty.
Czytaj dalej
Stron: 1 2 3 4 5