Podkarpackie Forum Miłośników Komunikacji

Pełna wersja: Stalowa Wola
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cytat:MZK Stalowa Wola i drugie rozeznanie rynku

Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/mzk-stalowa-wola-i...83222.html

WUJEK

Cytat:Autobusem za darmo.

 
[Obrazek: Autobusem-za-darmo.jpg]
Fot. Jerzy Mielniczuk
STALOWA WOLA. Może drobna, ale zawsze to frajda móc jeździć autobusem komunikacji miejskiej za darmo.
Taką okazję mają pasażerowie Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej, ale jeżdżący tylko na jednej linii. Zakład dostał do testów nowoczesnego i do tego elektrycznego Solarisa, model Urbino 12 Electric. Ma 12 m długości, „pojemność” 70 pasażerów i na raz naładowanych akumulatorach może przejechać 140 km. Techniczna nowinka wyjeżdża codziennie na inną linię i kursuje od świtu do… wyczerpania akumulatorów. Przejechać się nią zdąży każdy ciekawy. Przewoźnik jest ciekaw opinii pasażerów, bo przymierza się do wymiany taboru. Ten „elektryk” nie jest pierwszym testowanym w Stalowej Woli. Wszystkie próbowane autobusy mają jedną wspólną cechę: Za jazdę nimi nie trzeba płacić. I oby ten zwyczaj przeniesiony został na inne autobusy.
jam

WUJEK

Cytat:MZK Stalowa Wola wybrało. Na razie minibusy .

Wczoraj Miejski Zakład Komunalny ze Stalowej Woli rozstrzygnął tylko jedną z dwóch części przetargu na dostawę czterech nowych autobusów miejskich. Dwa minibusy dostarczy Automet, natomiast zamówienie na pojazdy klasy midi prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć. O ofertach, które otrzymało MZK pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że w przetargowe szranki stanęło trzech producentów. Automet jako jedyny przedstawił ofertę w części na autobusy klasy mini o długości 7 - 8 m. Z kolei kontrakt na dostawę dwóch pojazdów klasy midi długich na 8,4 - 9 m walczył Autosan z Solarisem. Rozstrzygnięcie części pierwszej było w zasadzie formalnością. I tutaj MZK zaakceptowało ofertę Autometu. Opiewa ona na 1 178 094 zł brutto. Zagadką pozostają pojazdy, które producent z Sanoka zaoferował miejskiej spółce. Jednak to się wyjaśni najpóźniej w ciągu pięciu miesięcy. Tyle firma będzie miała na realizację zamówienia ze Stalowej Woli. Część na dostawę autobusów klasy midi MZK unieważniło. Tańszą ofertę złożył Autosan, który dostawę dwóch SanCity 9LE wycenił na 1 709 700 zł brutto. Solaris za dwa Urbino 8,9LE chciał 2 091 000 zł brutto. W kryterium cenowym, które miało wagę 73% Autosan zyskał 13,31 pkt przewagi na producentem z Bolechowa. Jednak przegrał w ocenie technicznej i warunkach gwarancji. Solaris był górą w końcowej punktacji uzyskując 83,69 pkt. Fabryka z Sanoka uzyskała 82 pkt. Cena, jaką zaproponował Solaris przekraczała możliwości finansowe MZK, którą oszacowano na 1 910 990 zł brutto. I mimo, że spółka wskazała ją jako korzystniejszą to podjęto decyzję o unieważnieniu tej części postępowania. Pozostaje zatem pytanie kiedy przewoźnik ogłosi nowy przetarg? W tym momencie warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Od dłuższego czasu w przetargach na dostawy autobusów miejskich rzadko dokonywano dużego przemodelowania kryteriów oceny ofert. W stalowowolskim przetargu jednak miało to miejsce. Początkowo bowiem założono, że cena będzie miała 97% wagi, zaś 3% warunki gwarancji. Jednak na etapie udzielania wyjaśnień podejście MZK ewoluowało. Znaczenie ceny spadło do 73%, gwarancja zyskała dodatkowe 2% oraz pojawiła się ocena techniczna o wadze 22%. To w sposób fundamentalny zmieniło przyjęto początkowo formułę zamówienia. Co mogło być przyczyną takiej zmiany? Można przypuszczać, że miejska spółka w ostatniej chwili zdecydowała się położyć nacisk na kwestie, które zdecydowano się pominąć w pierwotnej wersji SIWZ. Trzeba przyznać, że od dłuższego czasu byłby to pierwszy taki przypadek.

Czytaj więcej: http://infobus.pl/mzk-stalowa-wola-wybra...85896.html

WUJEK

Cytat: Porozumienie komunikacyjne St. Woli i okolicznych gmin

Zakup nowych autobusów i inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną przewiduje porozumienie zawarte przez Stalową Wolę z gminami Nisko, Pysznica i Zaleszany. Samorządy wspólnie realizować będą projekt "Mobilny MOF Stalowej Woli" o wartości ponad 52,5 miliona złotych. Dofinansowanie ma pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego.

http://rzeszow.onet.pl/stalowa-wola-inwe...ami/ghdzzf

WUJEK

Cytat:Karsan Jest w Stalowej Woli

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli kupił jeden minibus Karsan Jest. Oznacza to, że lipcowe testy pojazdu tego typu spełniły oczekiwania przewoźnika. Pisaliśmy o nich tutaj. A to się przekuło na zakup. Karsan JEST to autobus bazujący na podwoziu Fiata Ducato. Turecki producent ograniczył się do zmontowania nadwozia oraz uruchomienia autobusu. Egzemplarz, który dostarczono do Stalowej Woli umożliwia podróż 25 pasażerom. 16 osób może skorzystać z miejsca siedzącego. Co ważne z perspektywy pasażera, jest to konstrukcja niskowejściowa, która mimo generalnie małego rozmiaru oferuje sporo przestrzeni w środku.

Czytaj więcej: http://infobus.pl/karsan-jest-w-stalowej...88764.html

WUJEK

Cytat:Pomysłowa Stalowa Wola: ogrzewany przystanek i odlotowe ławki [FOTO]
[Obrazek: z21052809Q,Stalowa-Wola--Ogrzewany-przystanek.jpg]
Stalowa Wola. Ogrzewany przystanek (MZK Stalowa Wola)
Nowoczesny przystanek autobusowy stanął w centrum Stalowej Woli. W zimie będzie ogrzewał oczekujących pasażerów, a w lecie - chłodził. Wiata wyposażona jest też w dwa porty USB i panele fotowoltaiczne. A w przyszłym roku Stalowa Wola chce postawić przystanek zielony. Zobaczcie też pomysłowe ławki: solarną w kształcie drzewa i zrobione ze starych kontenerów
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Nowa wiata w Stalowej Woli stanęła na Alejach Jana Pawła II, nieopodal straży pożarnej. Podgrzewane są w niej szyby i ławka, jest też klimatyzacja, która w lecie ogrzewa a w zimie chłodzi, na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, dzięki którym wiata wspomagana jest energią słoneczną, choć aby przystanek działał właściwie jest podłączony do sieci elektroenergetycznej. W środku są także dwa porty USB. Zarówno ogrzewanie, jak i oświetlenie jest włączane automatycznie, dzięki czujnikom temperatury i zmroku.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,349...LokRzeLink

pikolo2001

Cytat:Stalowa Wola z nowymi autobusami i bezpłatną komunikacją 

22 grudnia dwa nowe, miejskie, niskopodłogowe minibusy Mercedes-Benz Sprinter z zabudową Automet wzmocniły tabor MZK Stalowa Wola. To kolejne, po zakupionym w listopadzie Karsanie, pojazdy które zapoczątkują wymianę taboru miejskiego przewoźnika. Jak mówi zarząd MZK – teraz ma być taniej, bezpieczniej i bardziej komfortowo. Pojazdy Mercedes-Benz-Automet MiniCity wyprodukowane zostały w Sanoku, w ramach przetargu, który wygrała spółka Automet Group. Nowe minibusy wyjechały na ulicę Stalowej Woli dzisiaj, 23 grudnia. Ich wnętrze zostało wyposażone w system monitoringu, klimatyzację oraz system liczenia pasażerów. Pojemność jednostkowa MiniCity to 19 miejsc. Nowe autobusy spalają 11- 13 litrów paliwa na 100 km. Dla porównania, większość autobusów znajdujących się w taborze MZK dochodzi do 37 litrów na 100 km. Koszt zakupu nowych minibusów to 1,2 mln zł

Czytaj więcej: http://infobus.pl/stalowa-wola-z-nowymi-...90364.html
Cytat:Po mieście będą jeździć elektryczne autobusy

Stalowa Wola, jako jeden z nielicznych samorządów w Polsce, została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu pilotażowego elektromobilności miast. W najbliższy poniedziałek w Warszawie zostanie podpisany w tej sprawie list intencyjny z Ministerstwem Rozwoju i Ministerstwem Energi.

http://stw24.pl/po-miescie-beda-jezdzic-...-autobusy/
Cytat:Dwa Autosany na testach w Stalowej Woli

Sanocki producent zintensyfikował testy swoich produktów na wschodzie Polski. 14 marca na ulice Stalowej Woli wyjechały aż dwa midibusy – jeden krótszy, niskowejściowy Sancity 9 LE, drugi dłuższy, niskopodłogowy Sancity 10 LF.

Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/dwa-autosany-na-te...92835.html
Cytat:Stalowa Wola z najwyżej ocenionym autobusowym projektem

16 marca 2017 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał unijne dotacje dla 6. lokalnych projektów w ramach działania 5.4 Niskoemisyjny transport miejski (konkurs dedykowany) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
Czytaj dalej
Stron: 1 2